Finální výsledky zkoušek do VV třídy 2018/2019

Talentových zkoušek do výtvarných tříd se v termínu 17. 5. 2018 zúčastnilo 48 uchazečů.
Náhradního termínu 4.6. 2018 se zúčastnilo 6 žáků.
Zákonní zástupci dvou přijatých žákyň ohlásili nástup na jinou školu.
Přijato bude pro školní rok 2018/2019 do 6. výtvarné třídy 26 žáků.

Metodika hodnocení:
Jednotlivé úkoly jsou hodnoceny stupnicí 1 – 5, stejně jako při běžném hodnocení ve škole. Jednička je nejlepší, pětka nejslabší.
Výsledek je součtem známek za všech sedm úkolů. Nejlepší možný výsledek je tedy 7 bodů, nejhorší 35.

V případě shody se uchazeči se shodným počtem bodů řadí podle tzv. pomocných bodů (*p.b. – součet bodů za kreativní úkoly: malba, kompoziční cvičení I a II, výstřižek, kompoziční cvičení prostorové). Zde jsou 4 body nejlepším výsledkem,
nejslabším bodů 20.

V případě další shody rozhoduje o konečném výsledku hodnocení domácích prací.