Historie školy Petřiny - sever

Dne 29. srpna roku 1961 se poprvé slavnostně pro žáky a jejich učitele otevřely prostory nové petřinské školy.  Do nové budovy nastoupily děti z mladého  sídliště a zaplnily 28 tříd. Ve škole se v prvních letech učilo na směny.  Ve třídách se učilo až 40 žáků.  Z kronik se dovídáme, že do školy chodilo více než 900 žáků.  Pro srovnání dnes školu Petřiny - sever navštěvuje 480 dětí ve  21 třídách.  Klobouk  dolů před  učiteli, kteří v době dávno minulé v tak početných třídách odváděli výbornou pedagogickou práci.

Škola se za dobu více nežli 50. let měnila. Proměnou procházelo v průběhu desetiletí zaměření školy, výuka, způsoby práce s dětmi, celkový duch školy.  Změnil se její vnější i vnitřní vzhled, i když některá zákoutí určitě v pamětnících vyvolají vzpomínky a historie na nás dýchne.  O proměny školy se velkou měrou zasloužili pracovití a obětaví zaměstnanci školy  i péče MČ  Praha 6. Dnes škola dětem nabízí na prvním stupni program Začít spolu a od 6. tříd výtvarné zaměření. Začít spolu i rozšířená výuka výtvarné výchovy a uměleckých řemesel jsou nosnými programy školy.  Každoročně je o oba směry ze strany rodičů velký zájem.

Malé nahlédnutí do historie ( fotografie ze školních kronik) :