Zaměření

Program Začít spolu pro 1. stupeň, výtvarné zaměření školy pro žáky 2. stupně

Na 1. stupni vyučujeme již řadu let v alternativním programu Začít spolu. V 1.-3. třídách plně a ve 4. a 5.třídách, kde přibývá paměťové učivo, kombinujeme projektové vyučování, ZaS s klasickou výukou. Program zcela reaguje na potřeby společnosti, na rozvoj klíčových kompetencí, které jsou pro člověka nezbytně nutné při úspěšném uplatnění ve společnosti. Především děti učí umět přijímat změnu a aktivně se s ní vyrovnat, kriticky a tvořivě myslet a umět si vybrat, řešit problémy, vzájemně spolupracovat, přijímat odpovědnost za vlastní rozhodnutí, být tolerantní. Při realizaci programu spolupracujeme se spol. Step by step, s PFUK. Studenti fakulty přicházejí do tříd ZaS na praxi i na hospitace.

Výtvarné zaměření , které nabízíme na druhém stupni, je druhým nosným pilířem školy. Žákům nabízíme navýšený počet hodin VV a pracovních činností i rozšířenou nabídku tvořivých povinně volitelných předmětů. Pravidelně pořádáme pro malé výtvarníky výjezdové výtvarné kurzy, malbu v plenéru. Běžnou výuku i přípravu žáků na přijímací zkoušky, kterou zajišťují odborníci v oboru, můžeme dětem nabídnout v prostorách výtvarných dílen. Své práce žáci prezentují na již tradičních výstavách, kde vystavují jak obrazy, tak trojrozměrné modely, keramiku. Veřejnosti nabízíme pravidelně pořádané vánoční trhy a tvůrčí dílny. Důraz je kladen i na oděvní tvorbu, která poskytuje dětem možnost práce s nejrůznějšími materiály. Pro zájemce o výtvarné zaměření pořádáme dny otevřených dveří, které mohou navštívit jednotlivci i celé třídní kolektivy spolu se svými učiteli.

PROPOJENÍ ŠKOLY, DRUŽINY A ŠKOLNÍ JÍDELNY

OD 20.3. 2017 OPĚT STAVÍME. MČ ve spolupráci se školou realizuje dlouho očekávané propojení školy a školní jídelny. Stavební práce zasáhnou do školního roku 2016/2017.

VÝSKYT VŠÍ

Škola apeluje na důslednost rodičů při kontrole výskytu vši dětské u svých dětí, opatřeních při zjištění výskytu a neprodlené informovanosti školy. Děkujeme za spolupráci.