Jaké je to u nás

PLÁNOVANÉ ÚPRAVY - PROPOJENÍ ŠKOLY, DRUŽINY A ŠKOLNÍ JÍDELNY

PLÁNOVANÉ ÚPRAVY - PROPOJENÍ ŠKOLY, DRUŽINY A ŠKOLNÍ JÍDELNYAUTOR: ING. ARCH. JIŘÍ HUŠEK

PODOBY PROPOJENÍ ŠKOLY A ŠKOLNÍ DRUŽINY

KDE NÁS NAJDETE

Naše škola

ZŠ Petřiny – sever, Na Okraji 305/43 se nachází stranou městského ruchu v příjemném, upraveném, klidném prostředí Prahy 6, obklopena zelení. Její součástí je krásná, prostorná zahrada ( oáza klidu a zeleně ) a velké hřiště s umělým povrchem. Ulice Na Okraji je vedlejší komunikací s malým provozem.
I přes to je škola velmi dobře dopravně dostupná MHD – tramvaj, autobus. Pro děti ze směru Bílá Hora je městskou částí Praha 6 zajišťován školní autobus, jehož zastávka je přímo před školou. Dopravní obslužnost a dostupnost školy nepochybně zpříjemní v budoucnu i plánovaná prodloužená trasa metra A.

školní autobus

Školní linka 560 zajišťuje přepravu žáků z přestupních uzlů Bílá Hora a Vypich do městskou dopravou neobsluhované školy Na Okraji. Jako jedna z mála školních linek je velice silně využívána a po celé její trase probíhá nástup i výstup školáků. Dopravcem na lince 560 je Dopravní podnik hl.m. Prahy a spoj linky je zajištěn přejezdem z linky 230. Na lince 560 je veden jeden spoj z Bílé Hory (7.30) na konečnou Na Okraji (7.42).