DĚTSKÝ SBOR POLÁRKA

Polárka

Polárka je školní dětský pěvecký sbor, který vznikl v roce 2009 z iniciativy Heleny Dražské jako Školní pěvecký sbor ZŠ Petřiny – sever. Své jméno Polárka nese od roku 2011. Sbor navštěvují převážně děti mladšího školního věku. Starší děti pak tvoří výběrové oddělení.

Repertoár sboru rozmanitý a je vždy přizpůsoben přizpůsoben věku a pěveckým dovednostem dětí. Obsahuje nejen české lidové písně, ale i lidové písně z různých koutů světa. Dále české a světové písně autorské určené přímo dětem.

Sbor vystupuje pravidelně dvakrát v roce. Hlavními vystoupeními jsou vždy  vánoční koncert a prázdninový koncert, při kterém Polárka spolupracuje s ženským pěveckým sborem Cancioneta Praga.

POLÁRKA

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 12.2. OD 9:00 DO 16:00 HODIN

Srdečně zveme všechny zájemce na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, který pro vás připravujeme 12.2. 2019 od 9:00 do 16:00 hodin. V nabídce bude možnost nahlédnout do výuky a setkání s vedením školy.