Jaké je to u nás

Naší filozofií je snaha o naplnění motta vzdělávacího plánu ŠD

"družina, je klidný přístav vzájemného porozumění, pohody a odpočinku."

Důležité je pro nás, aby si děti vytvořily mezi sebou pěkné kamarádské vztahy, aby se učily vzájemné toleranci a chápaly -  zároveň respektovaly odlišnosti druhých. Toto vše se snažíme společně naplňovat při různých zájmových aktivitách, ať již výtvarných, pracovních , hudebních, sportovních a mnohých dalších. Naše snaha je naučit děti aktivně plánovat  a smysluplně využívat volný čas.
Každý měsíc plánujeme různé akce pro zpestření odpolední ve školní družině. Samozřejmě s ohledem na zájem dětí. Akcí bývá nespočet, například jsme společně již opakovaně navštívili mýdlárnu v Chrustenicích, Technické muzeum, DDM, Mirákulum, keramickou dílnu. U nás v družině jsme přivítali herce p. Tesaře se svým programem "Jak se dělá herectví", kouzelníka společně s mikulášem a čertem....V podzimních a zímních měsících i na přání rodičů navštěvujeme solnou jeskyni, což rodiče oceňují hlavně pro zvyšování imunity jejich dětí.
O  spokojenosti dětí a rodičů vypovídá malý počet odhlášených, ale hlavně velký zájem o přihlášení dětí do družiny na další školní roky, kdy se počet odd. bude zvyšovat.