AKTUÁLNĚ ZE ŠKOLY

TALENTOVÉ ZKOUŠKY DO VV TŘÍDY - 11. 6. 2020

Vážení rodiče a zájemci o výtvarné zaměření naší školy. Po nejistotách, které nám neumožňovaly stanovit termín výtvarných talentových zkoušek jsme se konečně dočkali uvolnění omezujících opatření. Talentová zkouška je vyhlášena vedením školy na termín 11. 6. 2020 od 9:00 do 13:00 hodin.
Náhradní termín nebude vypsán.
Organizaci zkoušek, podrobnosti k pomůckám i kritéria hodnocení najdete v příloze. Mezi přílohami jsou i PŘIHLÁŠKA KE ZKOUŠKÁM  a PROHLÁŠENÍ O BEZINFEKČNOSTI. Věnujte, prosím, informacím v přílohách Vaši pozornost. Obsahují důležité informace pro uznání prací a umožnění vykonání zkoušky.

Termín odevzdání prací: 1. a 2. 6. 2020 od 8:00 do 16:00 hodin
Termín posledního přijetí přihlášek: do 16:00 hodin dne  2.6. 2020 (včetně)

Po 2. 6. 2020  bude zájemcům na uvedenou emailovou adresu na přihlášce odeslána pozvánka s konkrétními
informacemi pro den zkoušky.

Všem zájemcům držíme palce a těšíme se na setkání 11.6. 2020.

VÝSLEDKY ZÁPISU ŽÁKŮ DO PRVNÍCH TŘÍD 15. 5. 2020

K zápisu přišlo 141 dětí v zastoupení svými zákonnými zástupci.  Z  tohoto počtu bylo 98 spádových dětí, které spadají pod první kritérium zákonného práva na přijetí.

Z této skupiny požádalo 19 dětí o odklad školní docházky.  Na základě této skutečnosti a převisu uchazečů o možné přijetí do 2 prvních tříd po 30 dětech došlo 6. 5. 2020 k losování ze spádových dětí splňujících 1. kritérium.

Z této losované skupiny k dnešnímu dni podalo 11 uchazečů zpětvzetí žádosti.  Dvě rodiny oznámily přestěhování a přijetí na jinou školu mimo Prahu 6.  V jednom případě bylo požádáno o odklad školní docházky.

Kapacita školy 660 žáků je opravdu těsně před naplněním.  Z tohoto důvodu bude možné otevřít pouze dvě první třídy, tak jak škola před zápisem deklarovala.  Obě  první třídy budou naplněny po okraj.  Pravděpodobně bude škola žádat o výjimku z počtu žáků.  Apelujeme proto na rodiče,  jejichž dítě bude přijato na dvě základní školy, aby zvážili svoji volbu ve prospěch svého dítěte.  Přeplněné třídy bohužel nebudou nabízet individuální přístup pedagoga ani umožnění programu Začít  spolu v plném rozsahu.   Zájem o naši školu nás těší a zároveň nás uvádí do velmi obtížných situací, kdy již nemůžeme vyhovět všem zájemcům o školní docházku v ZŠ Petřiny-sever.

Děti, které spadající pod kritéria 2 – 6, nebudou přijaty.

2. Děti s trvalým pobytem na území Městské části Praha 6, jejichž starší sourozenec je žákem téže

školy.

3. Děti s trvalým pobytem na území Městské části Praha 6.

4. Děti, jejichž starší sourozenec s trvalým pobytem v hl. m. Praze je žákem téže školy.

5. Děti s trvalým pobytem v hl. m. Praze.

6. Ostatní zájemci.

V Praze dne 15.5. 2020                  Mgr. Jana Kindlová  ředitelka školy

SEZNAM PŘIJATÝCH ŽÁKŮ DO PRVNÍCH TŘÍD PRO ROK 2020/2021

výsledky zápisu pod identifikačními číslyvýsledky zápisu pod identifikačními čísly

ODPOVĚĎ NA OTEVŘENÝ DOPIS PANA KUDRA

Reakce vedení ZŠ, školské rady a předsedy SRPŠ na dopis pana Kudra ve věci zápisu dětí ve školském obvodu ZŠ Petřiny sever.