zadání práce od 11. - 15.5. 2020

Téma: Trojúhelníky

• kružnice vepsaná

• kružnice opsaná

• Trojúhelníky - opakování (vlastnosti, druhy, základní výpočty)

Domácí úkoly:

Budou zadány vždy v pondělí ve složce 6 Dú na níže uvedených odkazech (google drive). Zde bude uveden jeden soubor, kde budou vysvětleny podmínky pro odevzdání DDú. Téma Dú bude ze “staršího” učiva, mohou vypracovat i ti, kteří mají zpoždění v probíraném učivu!

Pokračuji v natáčení hodin:

nebo

Dotazy, připomínky, apod. na:

h.kadlecova@zspetriny.cz

Čj

Přečtěte si, prosím, Staré řecké báje a pověsti. Na konci dubna jsme měli mít knihu přečtenou a ve škole byste mi bývali písemně odpověděli na pár otázek. Tentokrát vám otázky pošlu první týden v červnu. Zkuste si zajistit, i vy co jste již knížku přečetli, libovolné vydání Starých řeckých bájí a pověstí, aby se vám lépe odpovídalo na dané otázky.

Práce na tento týden:

Vyrobit plakát, který bude zvát na akci, kterou jste již navštívili nebo navštívíte, která se teprve uskuteční nebo se již uskutečnila..

Důležité je, aby plakát obsahoval všechny informace, které jsou důležité a na plakátu musí být (např.datum a místo konání akce).

Důležité je i výtvarné zpracování. Můžete doplnit kresbami, popř. malbami, fotografiemi, využít různé typy písma ap.

Aj

G.Šaginjanová

práce zadávána přes Google Classroom. Kontakt: g.saginjanova@zspetriny.cz

E.Pilařová -

práce zadávána přes google classroom. Informace e.pilarova@zspetriny.cz

Hedvika Píclová - práce zadávána přes Google Classroom. Kontakt:h.hinterholzinger@zspetriny.cz

Zhlédněte dokumenty na you tube (oba jsou na 8,5 minuty)

Punské války z pohledu Říma a Punské války z pohledu Kartága

Pak mi stručně napište, kdo byl Hannibal a Scipio.

Tentokrát čeká na žáky videonehrávka na google classroom, pokud budete potřebovat kontakt nebo radu obraťte se na  mne prostřednictvím emailu andrej.nekolova@seznam.cz

1) Vypracovat pracovní list „Hory“

2) Vyplnit test – Přírodní krajiny světa

(Test bude oznámkován! Proto prosím, abyste se při jeho vyplňování soustředili! Aby byly podmínky spravedlivé, tak můžete používat vypracované otázky v sešitě a učebnici.)

POZOR !!! – V testu může být správně i více než jedna odpověď na každou otázku.

Dále informuji, povinně mi máte zasílat zadané pracovní listy ke kontrole. K správnému vyplnění a zaslání pracovních listů budu přihlížet při tvorbě závěrečné známky. Proto prosím ty z vás, kteří mi některý pracovní list neposlali, učiňte tak co nejdříve. Děkuji!

Jinak všem, kteří průběžně zasílají pracovní listy, dobrovolné prezentace i vypracované otázky moc děkuji!

5nv7lrl

ZADÁNÍ PRÁCE - SOUBORY KE STAŽENÍ