zadání práce od 20. - 24. 4. 2020

ČJ

1.Procvičte si vzory podstatných jmen v lentilce na str.71/cv.8,9 a na str. 72/cv.10 (nejlépe každý den jedno cvičení-PO, ST, PÁ)

2.V tvůrčích listech si procvičte slovní druhy na str.18/cv.15 (první sloupec). Pak si můžete zahrát hru  Země, město (do každého sloupečku si nadepište jeden slovní druh, předložky, částice a spojky můžete vynechat).(ČTVRTEK)

3.Klárka si pro vás připravila slohový úkol. Více informací najdete v pracovním listu ČJ-sloh. (ÚTERÝ)

4. V čítance si přečtěte text na str.114. Pak pokračujte úkolem č.1, jeho kontrolou a úkolem  č.2. Až budete mít hotovo, najděte si v knihovně jakýkoliv slovník,  prohlédněte si ho a zjistěte, jak jsou v něm slova řazena. Pak najděte jedno slovo, které vás nějak zaujalo a napište si ho na lísteček i s vysvětlením. Při pátečním skypování si vaše slova přečteme, vysvětlíme... (ČTVRTEK)

5.V čítance si na str.116 přečtěte text a prozkoumejte graf. Doplňte si oba úkoly a pak si můžete pustit video o výrobě čokoládových dobrot. https://www.youtube.com/watch?v=DZeF2THBTho

Kolik tabulek  čokolády sníte za jeden rok vy? Kolik myslíte, že sní celá naše třída? Zkusíme to zjistit při pátečním skypování…(ÚTERÝ)

6.Pokračujte ve čtení vlastní knihy.

MA

1.U dědy Lesoně soutěží pět stejně silných týmů. Zjisti jejich složení a vše zapiš do žlutého sešitu. učebnice str 59/cv.20 (PONDĚLÍ)

2. Úlohy o parkovišti jsme v matematice několikrát řešili, dnes na vás čeká další
v učebnici na str.56/cv.3. Opět zapište do sešitu.(ÚTERÝ)

3. Do žlutého sešitu přerýsujte trojúhelníky z učebnice str.57 cv.6 a ověřte, že měl Mario pravdu. Do sešitu pak vyřešte i následující cvičení. (STŘEDA)

4. Vyřešte v učebnici  v učebnici úlohu 4 a 5 na str. 56.(ČTVRTEK)

5. Zlomky-vyřešte pracovní list M-zlomky, který pro vás připravila Maruška. Na závěr si můžete zahrát matematické pexeso. (PÁTEK)

V pátek  24.4. si budeme o zlomcích povídat ve skupinkách při konferenčním hovoru na Skypu. ( Jako pomůcku si můžete (ale nemusíte) vzít k ruce tabulku čokolády:-)

AJ

G.ŠAGINJANOVÁ

Procvičování online. Posílám 5 odkazů, kde děti mohou trénovat výrazy I LIKE - I DON'T LIKE + SPORTS + DAYS OF THE WEEK

a) Opište do sešitu dny v týdnu + 8 vět, které najdete v učebnici str. 42 - Talk about your week vzor - I play tennis with my friends

b) Prac. sešit str. 52 cv. 2

c) Prac. sešit str. 53 cv. 3

Prosím Vás, nezapomeňte si vyzkoušet interaktivní knihy, které jsem Vám poslala.

P.S. Nezapomeňte se přihlásit na Google Classroom.

Přístupový kód: avt5izd

H.PÍCLOVÁ   Unit 6

1/ Zapsat zbylá slovíčka lekce 6.

2/ Poslechnout si písničku str.42 v učebnici z CD ve cvičebnici.

3/ Dny v týdnu zapsat do školního sešitu

4/ Učebnice str.42 - Talk about your week - prohlédni si obrázky a přečti.

5/ Cvičebnice str. 54/2

6/ G-Classroom : vvpozpq - dobrovolné

E. PILAŘOVÁ- zadání práce je v příloze

je možné se také pracovat přes googleclassroom - heslo 2ytg4sc

VL

1.Úkoly po středečním skypování:

V pátek jsme si  přes Skype povídali o Daszav z Mongolska a její rodině. Dnes se podívejte na video o Silvě, která pochází ze Sýrie a nyní žije v České republice. https://edu.ceskatelevize.cz/silva-ze-syrie-zije-v-cesku-5e4421fde173fa6cb524a976

2. Učebnice str.52+ pracovní sešit str.31(STŘEDA)

Ve středu 22.4. si budeme o menšinách v ČR  povídat ve skupinkách při konferenčním hovoru na Skypu.

3. Přečtěte si v učebnici str. 53 a odpovězte si ústně na otázky 1 a 2.(PÁTEK)

1. Věrka si pro vás na dnešek  připravila pracovní list PŘ-rozmnožování  živočichů.

2. Pusťe si krátké video https://www.youtube.com/watch?v=jivWeOrCaeI

(PONDĚLÍ)

POZNÁMKY

Dobrovolné úkoly:

HV

poslech: Antonio Vivaldi -houslových koncert Čtvero ročních dob, část nazvaná Jaro.

Upečte koláč:-) Fotku a recept mi můžete poslat emailem. Škoda, že touto cestou nejde poslat i kousek na ochutnání:-) Nebo můžete recept i s fotografií přidat na naši virtuální nástěnku.

ZADÁNÍ PRÁCE - SOUBORY KE STAŽENÍ

EVA PILAŘOVÁEVA PILAŘOVÁ