zadání práce od 22.6. - 26.6. 2020

Ahoj děti!

Máme tu poslední předprázdninový týden! Jdeme do finále!

V českém jazyce nám zbyla poslední stránka (86) - uděláme jen cvičení 18 - 21, dál ne. V písance s. 53.

V matematice jsme zvládli celou malou násobilku. Deseti totiž už dávno všichni umíme! Takže hlavně ji trénujte přes prázdniny, protože to je věc, kterou už teď budete potřebovat pořád a kdo bude dlouho lovit výsledky, bude ho to zdržovat ve výpočtech a v bádání.

Poslední stránky, které uděláme povinně tento týden: 34 a 35. Zbytek učebnice máte k procvičování na prázdniny (Biland a to, kde nerozumíte zadání, klidně přeskakujte.)

V prvouce se naposled podíváme do pracovního sešitu. Zopakujeme si své vědomosti na s. 72. Na straně 79 zkuste vyřešit tajenku a nalepit správně obrázky k názvům. Když je správně poskládáte, vyjde vám vzkaz (zveřejním ho později na etřídě pro kontrolu). To, co pro pěkné léto potřebujete, je Vaše bezpečné chování. K tomu patří znalost jedovatých rostlin a nebezpečných zvířat - některá z nich jsou právě na těch obrázcích. Proto je důležité, abyste o nich věděli. Jsou to rulík zlomocný, vraní oko čtyřlisté, muchomůrka zelená a červená, zmije a klíště. K nim si ještě něco povíme na poslední online hodině. Na ní také vyhodnotíme sdílené nápady k tématu voda.

Kdo chce vědět víc, o jedovatých rostlinách si pusťte video TADY a hub TADY.

Otíkova čítanka
Otíka si dokončíme na podzim, proto si archivujte pečlivě také Otíkovy pracovní listy.

Portfolio z karantény
Vytvořte si z prací z karantény výběrové portfolio a udělejte mu pěknou titulní stranu dle vlastního výběru. Vložte k němu také sebehodnocení, které najdete na etřídě. Toto sebehodnocení mi vyfocené také pošlete (nejpozději v pondělí).

V úterý ve 14:00 se uslyšíme na poslední online hodině - vysílat budu z domova, abych na Vás měla více času a vy měli víc prostoru odpovídat. Probírat budeme jedovaté rostliny a houby a bezpečí u vody.

Další týden už si jen v úterý rozdáme vysvědčení - společně i tehdy, bude-li pršet! Takže se uvidíme všichni pohromadě!

Prázdninové opakování

Přes prázdniny nezapomeňte opakovat! Dokončete písanku a matematiku (učebnici i růžový sešitek) v  rámci procvičování - není to povinnost, ale doporučení.  Sem tam diktát a násobilka, počítání do sta určitě neuškodí. Pokud rozumíte dělení, můžete v růžovém sešitku počítat i tyto příklady - pokud ne, vynechávejte je. Dostane se na ně ve třetí třídě.

Prázdninových sešitů s různým opakováním je spousta, stačí si vybrat! Sami víte nejlépe, co procvičovat potřebujete :o).

_____________________________________________________

cíle:

vytvořil(a) jsem si portfolio z prací z karantény (+titulní strana)

násobím 9 rychle

poznám jedovaté rostliny a houby

vím, co dělat, když mám klíště

_____________________________________________________

odevzdávám: