zadání práce od 4. - 7.5. 2020

2.C ZADÁNÍ OD 4.DO 7.5. 2020

Ahoj děti!

Jak se daří rostlinkám? Už je něco k pozorování? Někdo už vidí na vlastní oči, jak rostlinky, které nemají vše potřebné, vypadají? Někdo se diví, že první vyrazila přikrytá rostlinka. Když moje maminka seje malá semínka, dává je do pařníčku. V kryté nádobě je větší vlhko a teplo a proto tam má rostlinka lepší podmínky! Sluneční svit bude potřebovat až později. Jakou výbavu má asi semínko schovanou uvnitř, že zpočátku nepotřebuje ani sluníčko?

Máme tu květen. Proč se asi jmenuje květen? To je brnkačka, že? Vyhraďte si v deníčku jednu stránku a pište (kreslete) tam vše, co jste v květnu viděli kvést - povinný úkol na celý květen!

Jak vám šel růžový sešitek? Příklady typu: 96 = 6 + __
Kami si poradila otočením stran!  6 + __ = 96

Ve videopozdravu si zopakujeme hlásky a jejich grafický zápis.

Na prezentaci od Elišky a Aničky potřebuješ sirky nebo stejně dlouhá dřívka! Ukážeme si také magické čtverce. Připomeneme si pětilístek pro prezentaci o vesmíru.

Živě se uvidíme v úterý s první skupinou a ve středu s druhou skupinou vždy od 11:00 na stejném odkazu jako při čarodějnickém setkání. První skupinu tvoří ti, co vyráběli lektvar od 10:00 a od 11:00 ještě s Haničkou a druhou skupinu zbytek - ti co vařili lektvar od 17:00 a ti, co tam nebyli :o).

ČJ

63, 64 celé (bě, pě, vě)

prezentace hlásky
+64/7 zkus zapsat do vějíře ke slovům i jejich grafický zápis (nejdřív si ale pusť/přečti prezentaci nebo videopozdrav!)

MA

růžový sešitek s. 16

uč. s. 14 celé (14/3 ne - jen kdo chce - na papír. U hry dole na stránce doplňuješ vzdálenosti takové, jaké chceš), s. 15/1, 4 a s. 16/3 až po prezentaci! a 53/1

prezentace obvod a obsah od Elišky

PRV vesmír a Slunce

prezentace výlety do vesmíru - podle zájmu aspoň jednu kapitolku - ke každé zkusíš vyplnit “pětilístek”

do deníčku zapsat (zakreslit) vše, co vidíme kvést (a umíme to pojmenovat :o)

Cíle:

vyznačím slovo grafickými značkami

rozumím, co je obvod a obsah

vyhodnotil(a) jsem pokus s rostlinami

Případně dokončujte prezentace z minulého týdne!

_______________________________________________________

nepovinné úkoly:

magické čtverce

přirovnání

grafický zápis hlásek - balon (zapomněla jsem ho ukázat ve videu!)

rýsování

A také tu máme další výzvu! Je tentokrát pro ty, co rádi vymýšlejí příběhy. Je to nepovinná výzva a můžete do ní zapojit i další členy rodiny.

VÝZVA na 14 dní (je nepovinná): Vymysli příběh, kde budou obsažena slova s touto grafickou podobou:

XX, XOX, XXO, XOXO, XOXXO, XOXOXOX, XXOXXO, XOXOXXOX, XOXOXXO
- tato slova budou v příběhu barevně označena nebo podtržena. Příběh můžete vymýšlet doma společně se sourozenci, s rodiči, tetou - s kým zrovna jste… :o)

Rodiče prosím o odevzdání pětilístku, výpisků z prezentace Hlásky, češtinu z online výuky a hodnocení.

příště budou včely a další opylovači - velké téma!