logotyp

PROŽÍVÁME

Výstavy, divadelní představení, přednášky, výukové programy, školy v přírodě, plenéry, dílny, sportovní akce, soutěže ... Možností jak zlepšit a zpestřit výuku je mnoho. Sledujte s námi, co vaše děti zažívají ve škole!

5.C v Klementinu

5.C v KlementinuV úterý 16. 11. se žáci 5.C vypravili na návštěvu do Národní knihovny. Nejprve si prohlédli krásnou barokní Zrcadlovou kapli, ve které si vyslechli základní informace týkající se dějin Klementina, pak byl pro ně připraven program s výtvarným ateliérem. Děti se seznámily s počátky a vývojem písemnictví včetně
psacího materiálu i se vznikem knihtisku. Zúčastnily se pokusu výroby inkoustu a dostaly návod k jeho zhotovení. Pracovaly s neviditelným inkoustem a na závěr si vyzkoušely, jaké to bylo psát husím brkem. 

5.C - Kdo se bojí filharmonie?

5.C - Kdo se bojí filharmonie?
V pátek 12. 11. navštívila třída 5.C v Rudolfinu program Kdo se bojí filharmonie?
Moderátorka Martha Issová s dětmi hledala odpovědi na otázky, zda lze v normálním světě nějak prakticky využít vážnou hudbu, jak může hudba pomáhat překonávat strach a dodat odvahu a zda nám může hudba změnit život.                        
V nádherné Dvořákově síni děti vyslechly Českou studentskou filharmonii a Idu Kelarovou s jejím souborem. Pestrý program zaujal i ty, kteří se zpočátku poslechu vážné hudby obávali.

4. C - Jump Aréna

4. C - Jump ArénaKonečně se 4. C dostala do Jump areny. Za dobré skutky jsme sbírali korálky a když se jimi naplnila sklenice, mohly si děti něco přát za odměnu. Pak realizaci přeťal covid, ale tentokrát jsme to těsně stihli.

4.C - Učíme se o ČR

4.C - Učíme se o ČRUčíme se o České republice - jaký má tvar? Objeď si ji s doktorem Rackem na motorce! Zvládneš ji vymodelovat z provázku? Jak vysoké jsou Krkonoše? Opravdu bude Lipno přes celou Šumavu? Zkoušíme tvarovat pohoří na doskočišti z písku. 

4.C - Učíme a hrajeme si venku

4.C - Učíme a hrajeme si venkuHrajeme na hřišti běhací piškvorky v týmech. Jako hrací pole nám od první třídy slouží vajíčkovníky - opatrujeme si je :-) 

4.C - Radek Pilař ve Vile Pellé

4.C - Radek Pilař ve Vile PelléV úterý jsme se 4. C navštívili Radka Pilaře ve vile Pellé. Člověk má chuť si zout boty a obtiskávat si chodidla...

4. C - Společné čtení

4. C - Společné čteníVe čtvrtek jsme si četli z knížek spolužáků a pak z ukázek vytvářeli zásobník postav, prostředí a událostí. Z vylosovaných děti psaly příběhy. Umožnily tak postavám z různých knih velmi originální zážitky a setkávání. Trochu jako v Aškenazyho knize Putování za švestkovou vůní.

2. stupeň - Příprava vánočního stromku

2. stupeň - Příprava vánočního stromku
Začala výroba ozdob na pohádkový vánoční strom. Pracují na něm děti od šestky do devítky, na fotkách jsou sedmáci.
Stejně jako v minulých letech budeme soutěžit o nejkrásnější vánoční stromek.

4. B - Stavitelé města, Ekocentrum Koniklec

4. B - Stavitelé města, Ekocentrum KoniklecOsmi hodinový program "Stavitelé města" probíhal 2. a 3. 11. ve třídě 4.B a 4.C.

Vítězný plakát obsahuje konkrétní návrhy na realizaci vhodných
adaptačních opatření v nejbližším okolí školy.

2.A a 2.B - Škola v přírodě - Podmitrov

2.A a  2.B - Škola v přírodě - Podmitrov
Děti z 2.A a 2.B si užily skvělou podzimní školu v přírodě na Vysočině. Počasí se vydařilo, program zaujal i inspiroval k dalšímu bádání, byl čas i na hřiště a společný zpěv.
Za program děkujeme Ekocentru Lipka.

4.C - Upoutávka cestovní kanceláře

Ve 4. C jsme zkoušeli krátký spot jako upoutávku CK na výlety do určitého kraje. Zajeďte si tedy třeba do Plzně! Ale pozor na výbuchy... Přehrát video

7. A - Plenér Jiřetín pod Jedlovou

7. A - Plenér Jiřetín pod JedlovouZobrazit prezentaci

8.B - Festival řemesel

8.B - Festival řemesel21. 10. 2021 se žáci 8.B zúčastnili akce: „Řemesla živě a pro život 2021“, v prostorách Novoměstské radnice, určené k rozhodování při volbě povolání. Na vlastní kůži si děti mohly vyzkoušet různá řemesla, která na veletrhu představovaly jednotlivé střední školy a učiliště. Z žáků 8.B se tak na krátký čas stali hrnčíři, lakýrníci, elektrikáři, košíkáři, aranžéři nebo módní návrháři. Dívky využily možnosti nechat se zkrášlit v kadeřnickém koutku. Pozadu jsme nezůstali ani my pedagogové. Vyzkoušeli jsme si virtuální formou svařování, nebo výrobu kartáčů a košťat. Z akce jsme odcházeli plní dojmů a nových zkušeností. Odnášeli jsme si vlastní výrobky a většina žáku i dočasné tetování.

1.A - návštěva farmy v Pěnčíně

1.A - návštěva farmy v PěnčíněPrvňáčci navštívili farmu v Pěnčíně, kde se kromě zvířátek seznámili i s výrobou korálků a sýra. Ve tvořivé dílně si pak vyrobili náramky nebo obrázky z korálků.

1.A - Prezentace IZS na Vypichu

1.A - Prezentace IZS na VypichuPrvňáčci se na konci září zúčastnili na Vypichu prezentace složek integrovaného záchranného systému. Viděli vozidla policie, hasičů a dokonce si mohli prohlédnout i vrtulník zevnitř.

6. C - Škola mladých archeologů

6. C - Škola mladých archeologůV úterý 12. října se 6.C vypravila na dějepisnou akci do Domu U Zlatého prstenu. Děti si vyzkoušely práci archeologů a nejvíce si užily výrobu vlastní mouky.

5. C - Štefánikova hvězdárna

5. C - Štefánikova hvězdárna
Děti zhlédly program Země jako planeta a pak měly možnost diskutovat s astronomem, mohly se ptát na nejrůznější otázky týkající se vesmíru.
Protože bylo hezké počasí, na závěr jsme šli k dalekohledům a pozorovali jsme Slunce.

5. C - BanalFatal

5. C - BanalFatal
 Program prevence úrazů páteře a míchy.

Do školy za dětmi přišel profesionální hasič a mladík upoutaný na invalidní vozík. Ten dětem vyprávěl o tom, jak si způsobil svůj úraz. Děti s ním mohly diskutovat.
Pak děti vyslechly přednášku o nejčastějších příčinách úrazů páteře, přednášku doprovázely autentické videoukázky. 
 Na děti návštěva silně zapůsobila, ještě celou další hodinu jsme věnovali tomuto závažnému tématu.

9. B. 5. 10. 2021 - Exkurze do Terezína

9. B. 5. 10. 2021 - Exkurze do TerezínaV úterý, 5. 10. 2021, byla 9.B na exkurzi v Terezíně. Viděli jsme zase kus dějin a prožili jsme veškeré hrůzy tehdejší doby. Ovšem i díky tomuto jsme si uvědomili, jak dobře se nám nyní žije. 

Fotogalerie

2. A - 7. 10. 2021 - Přespání ve škole

2. A - 7. 10. 2021 - Přespání ve škole2. A pokročila v boji o Velké Vontství. Děti splnily těžkou zkoušku odvahy a získali své první bombičkové pero.

9. A/B Výstava v karanténě

9. A/B Výstava v karanténě
Závěrečná výstava žáků 9. A a B z června 2021.
 
Prezentace - https://docs.google.com/.../2PACX.../pub...

NÁSTĚNKA

HLEDÁME NOVÉ ZAMĚSTNANCE NA VOLNÉ PRACOVNÍ POZICE


Škola nabízí pracovní příležitosti pro asistenty pedagoga.

GDPR - INF. MEMORANDUM

Zásady zpracování osobních údajů, kterými se škola řídí.

KOMU ŘÍCT O ŠIKANĚ, ABYCH NEŽALOVAL?

Internetová schránka důvěry.

YOUTUBE KANÁL

Videa ze školních akcí a krátké filmy vytvořené v rámci výuky  i zájmových kroužků můžete nově sledovat na školním kanálů na Youtube.

MÁME FACEBOOK

Dění ve škole sledujte i na Facebooku.

UPOZORNĚNÍ PRO NÁVŠTĚVY

V zájmu zvýšení bezpečnosti žáků ve školní budově je nutno návštěvu předem ohlásit (mailem, telefonicky).
Návštěvy, prosím, hlaste tomu, s kým se potřebujete setkat.
Neohlášené návštěvy nebudou vpuštěny do budovy.
Děkujeme za pochopení.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

Vážení rodiče, nabízíme Vám manuál pro snadnou orientaci v prostředí elektronické žákovské knížky
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.

Created by © 2014 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy