5.A 2017/2018

Návštěva České spořitelny

PROJEKT, KTERÝ NÁM ZMĚNIL ŽIVOTY ... :-)

PROJEKT, KTERÝ NÁM ZMĚNIL ŽIVOTY ... :-)
Na počátku stála Česká spořitelna...
Ta oslovila školu s možností zapojit se do projektu ABECEDA PENĚZ zaměřeného na finanční gramotnost dětí. Jelikož s penězi pracujeme již pátým rokem, přišla mi nabídka paní ředitelky zajímavá a do projektu jsme vstoupili. Naším úkolem bylo založit firmu, určit si podnikatelský záměr a pomocí týmovosti, kreativity, strategickému myšlení a řešení problémů se dopracovat až k cíli. Ten jsme měli od začátku jasný - vydělat si na Legoland - výlet, kterým bychom oslavili a uzavřeli našich společných pět let. Potřebná částka činí 26.000,-Kč. Vše ostatní (kdyby se podařilo) by šlo na pomoc našemu nemocnému kamarádovi Hynečkovi.

POLOLETNÍ VYSVĚDČENÍ

POLOLETNÍ VYSVĚDČENÍJako každý rok, tak i letos jsme si předali pololetní vysvědčení netradičně. Nejprve jsme se odměnili filmem, a poté jsme měli k dispozici celý kinosál, kde jsme si slavnostně předali vysvědčení. Moc hezké dopoledne!!! :-D

Pololetní vysvědčení

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK
Holky, kluci...do nového roku vám všem přeji, aby pro vás byl rok 2018 rokem zdravým, šťastným a plným splněných přání. Vyplněním toho, co jste si přáli na Karlově mostě i mnohem víc!!! Paní učitelka Jana :-)

VÁNOČNÍ BESÍDKA

VÁNOČNÍ BESÍDKA
Třídní vánoční besídku jsme si opět užili. Krásné dárečky, výborné cukroví a jako třešnička na dortíčku úžasná návštěva - Hyneček, maminka a sestřička.

Vánoční besídka

VÁNOČNÍ KONCERT s PROCHÁZKOU STARÉHO MĚSTA

VÁNOČNÍ KONCERT s PROCHÁZKOU STARÉHO MĚSTA
21. prosince jsme vyšli do naší krásné Prahy načerpat vánoční náladu. Začali jsme oslavou svátku Natálky, která přinesla něco dobrého, tak se nám hned líp vycházelo! :-) Koncert se konal v kostele sv.Jana Křtitele Na Prádle. Zazněly skladby W.A.Mozarta, B.Smetany, J.S.Bacha, aj. Na závěr jsme si všichni zazpívali vánoční koledy. V tombole, která byla součástí koncertu byl vylosovaný Kuba K., kterému ještě jednou gratulujeme! :-)
Po koncertě jsme se vydali na komentovanou procházku. Začali jsme na Kampě, přesunuli jsme se na Karlův most a přes Malé náměstí až na Staroměstské náměstí, kde jsme si koupili tak očekávané trdlo. Závěrečné foto..."Trdla s trdly" :-)

Vánoční koncert s procházkou Starého Města

VÁNOČNÍ HRA - MRAZÍK

VÁNOČNÍ HRA - MRAZÍK
Letošní naší vánoční divadelní hrou byl "Mrazík". Nacvičili jsme toto divadlo, abychom mohli udělat radost dětem z mateřské školy, našim babičkám a dědečkům a samozřejmě rodičům. Děti z MŠ byly našimi prvními diváky. Hráli jsme před nejtěžším publikem cca 50 dětí a dostali jsme tu nejkrásnější odměnu (kromě krásného přáníčka) děti po celou dobu vydržely, koukaly, a pak krásně tleskaly. :-) Co bylo ale nejkrásnější..? Kromě radosti rodinných příslušníků jsme ještě vybrali pár tisíc pro Hynečka. Děkujeme! :-)

Vánoční hra - Mrazík

JAPONSKO A AIKIDO

JAPONSKO A AIKIDO
18. prosince náš navštívil Natálky taťka, Pavel Munzar4. dan aikidó, trenér I. třídy a prezident České federace aikidó. Povídali jsme si o zemi, do které velmi často cestuje - o Japonsku. O způsobu života, jídle, zvycích a před Vánoci také o tom, jak a jestli vůbec japonské děti tyto svátky také slaví. A protože jsme měli ve třídě mistra svého oboru, dozvěděli jsme se také mnoho zajímavostí o samotném Aikidu včetně ukázky. Děkujeme!!! :-)

Japonsko a Aikido

VÁNOČNÍ DÍLNY PRO HYNEČKA

VÁNOČNÍ DÍLNY PRO HYNEČKA
Letošní vánoční dílny měly krásný cíl - pomoci našemu kamarádovi Hynečkovi v cestě k uzdravení! Zapojilo se mnoho tříd, děti vyráběly a prodávaly, návštěvníci, rodiče darovali penízky, platili vstupné, přispívali, pomáhali. My jsme také dělali, co jsme uměli. Kromě prodeje jsme hráli divadlo, ve kterém jsme vybírali vstupné a vše dopadlo tak neuvěřitelně, že jsme mohli před Vánoci předat mamince, Hynečkovi a sestřičce symbolický šek na 54.500,-Kč. Hlavně, ať penízky pomůžou!!! Moc to Hynečkovi všichni přejeme a DĚKUJEME VŠEM DĚTEM, RODIČŮM, BABIČKÁM, DĚDEČKŮM, TETIČKÁM, STRÝČKŮM, SESTRÁM A BRATRŮM za každou korunku, kterou věnovali. Stejně tak za pomoc, vyrábění, prodej, pečení.
Prostě za veškerou pomoc a podporu jedno VELIKÉ DÍÍÍÍKYYYY!!! :-)

Vánoční dílny pro Hynečka

ČTEME PRO KUŘE

ČTEME PRO KUŘE
4.12.2017 proběhl další čtecí maraton se spisovateli a známými osobnostmi na podporu "Pomozte dětem". Letos jsme se zúčastnili i my, a to čtením z knihy Ilony Fišerové "Kdo by v létě myslel na Vánoce". Parťáka nám při čtení dělal herec Tomáš Měcháček. Četbou jsme podpořili prodej knihy. Výtěžek z prodeje šel na pomoc nemocným dětem. Kniha nás natolik zaujala, že jsem si ji koupili také a budeme ji společně číst ve škole. Paní spisovatelka byla tak hodná a naším přístupem nadšená, že nám nabídla návštěvu s radami, jak napsat pěknou knihu, což se nám brzy bude hodit... ;-). Moc krásná akce, jen kdyby nebyla taková zzzima! :-)
A zde malá ochutnávka :-) ... 5.A ČTE PRO KUŘE

Čteme pro Kuře

HUDBA A POHÁDKA

HUDBA A POHÁDKA
V říjnu a listopadu jsme se v hudební výchově věnovali hudebním nástrojům. Po ukončení projektu jsme za odměnu navštívili Muzeum hudby, kde jsme si prošli výstavu Hudba a pohádka. Výstava představila celou řadu uměleckých děl, která se inspirovala pohádkovými příběhy, přičemž prezentovala i díla pojednávající o čarovných hudebních nástrojích. Při humorném putování z pohádky do pohádky jsme potkali Rusalku, Čerta a Káču, Krysaře, Červenou karkulku, čaroděje, trpaslíky i obry, draky a vodníky. Ve světě plném příběhů zazněly klasická „vážná“ hudba, filmové písničky i šlágry a pohádkové hity. Vystaveny byly také generacemi milované pohádkové knížky. Na závěr jsme si mohli vyzkoušet i zahrát na vybrané hudební nástroje. :-) 

Hudba a pohádka

NÁVŠTĚVA DOMOVA PRO SENIORY

NÁVŠTĚVA DOMOVA PRO SENIORY
13. listopadu jsme oslavili MEZINÁRODNÍ DEN LASKAVOSTI - a to tak, že jsme navštívili babičky a dědečky v Domově pro seniory. Rodiče napekli a připravili spoustu dobrot, my jsme sebrali hry, dobrou náladu a vydali jsme se do domova se starými lidmi. Nejprve si nás babičky okoukly a když si daly dobroty, opadlo napětí a pustily se s námi do společenských her. Nakonec se nám vůbec nechtělo odejít, ale museli jsme. Akce dopadla nejlépe, jak mohla. Bylo to skvěle strávené dopoledne se skvělými lidmi. Určitě jsme nepřišli naposledy a už se těšíme na další návštěvu! Smějící se

Návštěva domova pro seniory

BITVA NA BÍLÉ HOŘE

BITVA NA BÍLÉ HOŘE
8. listopadu jsme oslavili 397 výročí od bitvy na Bílé hoře. Projekt jsme zaměřili na to, jak to všechno začalo pražskou defenestrací - pokračovali jsme bitvou na Bílé hoře - a putování historií jsme dokončili hrůzným divadlem na Staroměstském náměstí...popravou 27 pánů.

Bitva na Bílé hoře se konala 8. listopadu 1620 a trvala nacelé 2 hodiny. Bojovali české stavy proti císařské armádě. Zvítězilo císařské vojsko a to jednoznačně (citováno z práce Štěpána). Mrkající

Na závěr projektu jsme se vydali k MOHYLE na Bílé hoře. Jedno z nejosudovějších míst české historie, které se zapsalo černým písmem do dějin našeho národa. Mohyla je věnovaná padlým bojovníkům.

OSLAVA 28.října

OSLAVA 28.října
Další projekt jsme zaměřili na oslavu 28. října - Dne vzniku samostatného československého státu. Připomněli jsme si, proč je 28. říjen státním svátkem, jak vznikala vlajka a hymna, jací významní muži se podíleli na vzniku Československa.

Když skončila 1.světová válka, změnila se mapa Evropy. Rakousko-Uhersko se rozpadlo na menší státy. Češi, Moravané, Slováci a obyvatelé Podkarpatské Rusi začali společně žít v jednom státě - Československu. Zasloužilo se o to mnoho lidí, především profesor T.G.Masaryk, který se stal 1.československým prezidentem. Prvním předsedou vlády byl Karel Kramář. Po vyhlášení samostatné republiky byl vytvořen státní znak, vlajka a státní hymna (citováno z práce TedyhoMrkající).

A ZDE se můžete podívat, jak jsme si zazpívali československou státní hymnu Smějící se

NÁVŠTĚVA HYNEČKA

NÁVŠTĚVA HYNEČKA
V pátek jsme přivítali vzácnou návštěvu - Hynečka s maminkou a tetou. Chviličku jsme se rozkoukali a pak už se všichni jen smáli. Hynečkovi jsme pustili jeho oblíbeného Mickey mouse a povídali jsme si. Od maminky jsme se dozvěděli hodně informací a po úžasném setkání máme ještě větší chuť pomáhat. Vždyť je to tak krásné, nemyslet jen na sebe, ale také na druhé, kteří naši pomoc potřebují. Udělat něco hezkého přeci tolik pohladí! :)
Už se těšíme na další návštěvu!

CODE WEEK

CODE WEEK11. října se vybraná skupinka zúčastnila akce Code Week, kde se děti učily informaticky myslet. Naprogramovaly si i svého robota. Moc pěkné, šikulové. Děkuji fotografovi Štěpánovi :)

Code week

VENKOVNÍ AKTIVITY

VENKOVNÍ AKTIVITY
Využili jsme posledních teplých slunečních dní a tělocvik jsme strávili venku při nově otevřených aktivitách u libocké sokolovny. Vyzkoušeli jsme si Mölkky - což jsou kuželky pocházející z Finska a Lawn bowls - hru s koulemi na principu Pétanque. Děkujeme TJ Sokol Liboc, že nám umožnil volný vstup a krásně se o nás postarali!

Venkovní aktivity

PROJEKT SVATÝ VÁCLAV

PROJEKT SVATÝ VÁCLAV
Od začátku října jsme se zabývali osobností a posláním Sv.Václava. Sháněli jsme informace, navštívili místa posledních Václavových chvil a zkoumali různé výklady jeho vraždy. Na závěr jsme si vytvořili knihu plnou zajímavých informací, doplnili komiks jeho života a sestavili jezdeckou sochu Sv. Václava. Skoro takovou, jaká stojí na Václavském náměstí.  Smějící se

Projekt Svatý Václav

BESEDA S POLICISTOU - Bezpečné chování

BESEDA S POLICISTOU - Bezpečné chování6. října nás v rámci programu Prevence navštívil policista a společně jsme si říkali, jak bychom se měli zachovat v různých nebezpečných situacích, které se nám každému mohou stát. Hráli jsme i scénku (moc chválím Anku :) ) o neznámém zlém člověku, který nám zvoní za dveřmi a dožaduje se vpustit do bytu. Je důležité umět reagovat na situace, které by nás nepřipravené mohly zaskočit. Moc děkujeme panu policistovi Zdeňkovi!

SVATÝ VÁCLAV

SVATÝ VÁCLAV
28. září jsme oslavili státní svátek - Den české státnosti - spojený s osobou Svatého Václava. Hledali jsme o něm informace, povídali si o jeho životě a na závěr jsme se vydali na místa jeho posledních chvil...do Staré Boleslavi. Navštívili jsme staroboleslavský chrámový komplex, vyprávěli jsme si, kdo to byl Svatý Václav, patron české země, připomněli jsme si mimo jiné i jeho babičku Ludmilu, bratra Boleslava a ukázali si místo, kde byl Václav zavražděn. Jak už to bývá, legendy se vykládají různě. Zahráli jsme si obě možné varianty vraždy Václava.

Stojí za zhlédnutí :) Kubo, moc pěkná řeč! https://youtu.be/z7Cr8jCeqyo

Také jsme si společně zazpívali. Měli jsme obrovské štěstí na paní průvodkyně, které nám velmi poutavě a zaujatě celý příběh české minulosti vyprávěly. Stejně tak delegáti CK2 se o nás moc pěkně postarali. Perfektní výlet, ze kterého jsme si přivezli nejen plno zážitků, ale také informací.

Svatý Václav

NAŠE DŘEVINY

NAŠE DŘEVINYOpakujeme látku 4.třídy a pustili jsme se do dřevin. Krásně nám na naše objevování navázal program Lesů hl. města Prahy "Naše dřeviny", který jsme si užili ve Hvězdě. Poznávali jsme různé druhy dřevin se zapojením všech smyslů. Učili jsme se poznávat strom jako živý organismus - jeho životní pochody, nájemníky i nároky. Krásný program plný objevů. Ke kompletnímu zážitku nám přispělo i nádherné počasí. Smějící se

Naše dřeviny

PODZIM JE TU

FOTOGRAFIE Z PRÁZDNIN

FOTOGRAFIE Z PRÁZDNINTakhle pěkně jsme nakreslili své prázdninové zážitky! Úžasný

Fotografie z prázdnin

V POHODĚ DO ŠKOLY S BESIPem

V POHODĚ DO ŠKOLY S BESIPemS novým školním rokem dochází vždy k řadě nehod. Abychom jim co nejvíce předcházeli, zúčastnili jsme se dne "V pohodě do školy s BESIPem", který pořádalo Ministerstvo dopravy. Děti zde byly zábavně-naučnou formou seznamovány s riziky, které mohou v provozu nastat. Kromě úkolů, které vyplívaly z chování v provozu, byly připravené i doprovodné akce, které nás velice zaujaly a moc bavily. Mohli jsme si povídat s hasiči, hasiči - lezci, policisty, zásahovou jednotkou i zdravotníky. Zhlédli jsme program likvidace nebezpečného odpadu, zkusili si vystřelit z pistole, potěžkat si speciální zbraně, policejní vesty a posedět v policejním autě. Prostě skvělé dopoledne s programem plným poučení i zážitků! Smějící se

V pohodě do školy s BESIPem

ZAČÍNÁME...vítá nás 5.A

ZAČÍNÁME...vítá nás 5.AA je to tady. Prázdniny jsou za námi a my jsme vstoupili do závěru prvního stupně... je tu 5.třída! Zabydlujeme si novou třídu, získali jsme nové kamarády a čekají nás nové znalosti i zážitky.
VŠEM VÁM, MILÉ DĚTI, PŘEJI CO NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ ŠKOLNÍ ROK a všechna splněná přání!!! Ať jste stále tak dobrá parta a všem, kdo jste u nás noví, nebo kratší dobu přeji, aby se vám u nás líbilo! Vaše paní učitelka Jana :)

Začínáme...vítá nás 5.A

SLADKÁ ODMĚNA

SLADKÁ ODMĚNAŠkolní rok utekl jako voda a po celoroční práci sladká odměna!
Ty zmizely Smějící se

SOVIČKOBRANÍ

SOVIČKOBRANÍCelý rok jsme sbírali moudré sovičky za školní úspěchy a vydělávali penízky. Na konci školního roku je důležité soutěž vyhodnotit. Podle množství soviček a peněz jsme si nakupovali v našem obchodě.

Veliká pochvala pro:
Aničku (125 soviček)
Honzíka (93 soviček)
Anku (89 soviček)
Štěpána (71 soviček)
Adélku (68 soviček)
Tedyho (61 soviček)
Arinku (54 soviček)
Kubu K. (52 soviček)
Tondu (51 soviček)


LETIŠTĚ

LETIŠTĚCelý rok jsme se účastnili programu ekologické výchovy organizovaného Letištěm Praha. Při jednotlivých besedách jsme soutěžili jak s ostatními třídami v rámci školy, tak s dalšími školami na Praze 6. 
26.června se konala na Letišti závěrečná akce. Před Terminálem si nás vyzvedla letuška a doprovodila nás do sálu. V programu se kromě předání cen vítězům jednotlivých kategorií představili hasiči, včelařka a psovod Letiště Praha. O zpestření se zasloužil beatboxer Endru.
V druhé polovině akce jsme si prohlédli zajímavosti z probíraných ekologických témat a rozhlédli jsme se na terase, jak přistávají a odlétají letadla.
Akce se povedla a ani výsledky jsme neměli špatné! Mrkající

Letiště

BUBNOVÁNÍ

BUBNOVÁNÍ21.června jsme si vyzkoušeli hudební výchovu trošku jinak... v připraveném programu jsme vnímali zvuky kolem sebe, zjistili jsme jak je jednoduché naučit se pár rytmů pomocí rytmického slabikování a zpívání, které jsme potom převedli do hry na nástroje. Hráli jsme na recyklované materiály (plastové sudy, hrnce, chrastítka z plechovek, atd.) pomocí paliček zakončených tenisovým míčkem. Součásti dílny byl i rytmus na tělo - tleskání, pleskání a dupání při tanci.
Moc jsme si to užili!

A pro představivost...

https://youtu.be/luGCdEizAFI

https://www.youtube.com/watch?v=Qrm0Ww4lgyk

Smějící se

Bubnování

1.LETNÍ DEN

1.LETNÍ DENA je to tady... 1.LETNÍ DEN!
Pomaličku se nám blíží konec školního roku. Testy napsané, známky uzavřené a před námi stěhování do nové třídy, zasloužená zábava a odpočinek.
Úžasný

ZAHRADNÍ SLAVNOST

ZAHRADNÍ SLAVNOST15.června se na naší školní zahradě konala opět Slavnost, na které se loučili deváťáci a vítali se budoucí prvňáčci. Ani my jsme letos nezůstali pozadu a nachystali jsme si taneční vystoupení vysvětlující fakt, že Mimozemšťani opravdu existují a někdy se jich v jedné třídě vyskytne víc než dost Smějící se
Krásně jsme zatančili a sklidili obrovský potlesk. BYLI JSTE BÁJEČNÍ!!! Úžasný

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ - ZKOUŠKY

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ - ZKOUŠKY6.6. jsme byli naposledy na dopravním hřišti a měli jsme ukázat, co jsme se za dva roky naučili. Nejprve nás čekaly teoretické testy a potom jsme se přemístili ven, kde jsme ukazovali, jak se dokážeme podle všech pravidel řídit v provozu, což není vůbec nic jednoduchého.
Téměř všichni jsme prošli, báječné!
Nejlepší byli: Tedy, Honzik, Anička, Kuba M., Anka
Uspěli: Adélka, Linda, Arinka, Amálka, Sam, Štěpajz.
Kuba K. dělal kvůli zlomené ruce pouze chodce, ale teoretické zkoušky zvládnul na výbornou. 
Všichni šikulové na závěr získali průkaz cyklisty a mohli si vybrat malý dáreček.
Děkujeme paní Prouzové za mnoho informací a získaných dovedností! Smějící se

Dopravní hřiště - zkoušky

DEN DĚTÍ

DEN DĚTÍ1.června jsme si užili odpočinkový den a současně oslavili DEN DĚTÍ! Všem maminkám, které nachystaly občerstvení moc děkujeme a jen se po všem zaprášilo...výborné! S vyplazeným jazykem
Zároveň jsme se nad vynikajícím koláčem od maminky Štěpána domluvili, že si zatančíme na Zahradní slavnosti...tak máme co dělat. Ale jsme šikovní, takže to bude určitě paráda! MrkajícíSmějící se

Den dětí

Škola v přírodě

Škola v příroděOpět jsme letos vyjeli na naší "chatu" do Zoji. Čekal nás nabitý program. Půldenní výlet do Mladých Buků, kde jsme úplně sami jezdili na úžasné bobové dráze, Baldův svět, kde jsme mohli běhat a skákat, jak se nám líbilo a krásné procházky po okolí. V Zoje jsme měli nachystané akce - vyráběli jsme pohlednice, razili placky na památku a plstěním vytvářeli přívěsky. Do toho všeho jsme si každy večer užívali - diskotéka, soutěže, Zoja má talent, buřtíky, bojovka. Opět úžasná škola v přírodě! Smějící se

Nutné občerstvení

Dojeli jsme

Večeře v zahradě

Výroba pohlednic a placek na památku

Učení a deníky

Hry, úkoly a soutěže na zahradě

Bobová dráha

Baldův svět

Diskotéka

Vyspáváme po náročném večeru :-)

Vycházka po okolí

Krkonoše všemi smysly

Zoja má talent

Kouzla s ovčí vlnou

Olympiáda

Buřtíky

Bojovka

PROJEKT - SLOHOVNÍK

SVĚT KNIHY 2017

SVĚT KNIHY 2017Už podruhé jsme navštívili veletrh knih na pražském výstavišti v Holešovicích "Svět knihy 2017". Měli jsme možnost zúčastnit se křtu knihy Slohovník aneb Praha má styl autorky Evy Chupíkové. Na celý křest jsme se pilně připravovali projektem, který jsme zaměřili na stavební slohy, takže otázky moderátorky křtu pro nás byly vcelku jednoduché. Usmívající se
Po křtu jsme si prohlédli, co kdo vystavuje a vydali jsme se směr škola. Moc hezké dopoledne!

Svět knihy 2017

ZÁMEK LOUČEŇ

ZÁMEK LOUČEŇV dubnu jsme se vydali na krásný romantický barokní zámek LOUČEŇ. Po příjezdu jsme si snědli svačinu a prošli si nejbližší okolí zámku. Pak nás čekala prohlídka původních interiérů s naprosto dokonalým povídáním paní doktorky Michalčíkové, které ještě jednou děkujeme! :-) Po prohlídce jsme si prošli kouzelný zámecký park a několik labyrintů a bludišť. Počasí vyšlo, takže celý výlet neměl jedinou chybičku! Smějící se

Zámek Loučeň

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚKonec našeho docházení na dopravní hřiště se rychle blíží a s ním závěrečné testy. Na předposlední hodině jsme si takové testíky vyzkoušeli a musím všechny moooc pochválit, jak šikovně dopadli :-) 
100% dosáhli Tomáš, Honza, Tedy, Anka
87,5% Anička, Sam, Tonda, Arinka
75% Štěpán, Kuba, Monča
50% Amálka, Míša, Natka
37,5% Adélka, Ela
Už příští týden nás čekají opravdové testy - zde je malá inspirace: 
http://www.ibesip.cz/data/web/dsmctesty2015/test-01.pdf
http://www.ibesip.cz/dopravni-vychova/

Hodně štěstí! Smějící se

A ještě jedna jízda na závěr... Mrkající
https://drive.google.com/file/d/0B7I4R__12D6gejBPWi1PZ2VvZEU/view?userstoinvite=kaa.jonakova@gmail.com&ts=5933002f


Dopravní hřiště

NOC S ANDERSENEM

NOC S ANDERSENEMLetošní "Noc s Andersenem" jsme začali netradičně - párky v rohlíku :). Po pořádné večeři jsme se natáhli a četli si Čtyřlístek. Zjistili jsme hromadu informací o historii Čtyřlístku a vyzkoušeli jsme si, jak těžké je vymyslet děj k malovaným postavičkám. Vymysleli jsme tak krásné příběhy, že by se za ně ani pan Němeček nemusel stydět ;). Po setmění jsme se vydali na stezku temnou školou, kde jsme si ověřovali, co všechno jsme se o Čtyřlístku dozvěděli. Večer byl moooc pěkný!

Noc s Andersenem

Dopisy pro Jezulátko

PRAŽSKÉ JEZULÁTKO

PRAŽSKÉ JEZULÁTKONa konci března jsme navštívili kostel Pražského Jezulátka a spolu s několika mladými, úžasnými a šikovnými lidičkami z projektu Stopy jsme zkoumali historii kostela i přilehlého okolí. Dostali jsme se na místa zcela přístupná i místa, na která se běžný návštěvník nedostane. Pozorovali jsme stopy lidí v životě kostela a přemýšleli jsme, jaké stopy necháváme mi sami na světě. Dostali jsme prostor k zamyšlení nad hodnotami, které jsou všeoběcně přijímané jako dobré a potřebné pro jedince i společnost. Prohlédli jsme si Jezulátko, muzeum jeho nejkrásnějších oblečků, vyhlídku a zvon kostela, prostory za hlavním oltářem i zahrádku, na které jsme dostali výborný čaj a jablíčko. Také jsme si zkoušeli mluvit z místa, ze kterého se káže.

Zde jsou k nahlédnutí fotografie:
http://stopy-pragjesu.rajce.idnes.cz/ZS_Petriny_-_Sever_4.A/
Jméno: Míša
Heslo: Štěpán

Celé partě děkujeme za nádherný a nezapomenutelný zážitek! :-)

ČÁRY A KOUZLA V OPEŘE

ČÁRY A KOUZLA V OPEŘE17.března jsme se zúčastnili koncertu s názvem "Čáry a kouzla v opeře" v nádherném prostoru koncertního sálu Pražské konzervatoře. Celý program byl vytvořen jako procházka světem oper v podání Pražského filharmonického sboru a dětského sboru Radost Praha. Slyšeli jsme např. Mozartovu „Kouzelnou flétnu“, DvořákovaČerta a Káču“ či „Rusalku“ nebo Humperdinckovu "Perníkovou chaloupku". Koncert byl interaktivní
a děti jím provedl moderátor Petr Kadlec. Na závěr si všichni společně zazpívali. Bylo nádherné počasí, tak jsme došli pěšky od Rudolfina přes Vltavu až ke Hradu, a poté tramvají do školy. Nádherné dopoledne! :)

HLUK A JEHO VLIV NA ČLOVĚKA

HLUK A JEHO VLIV NA ČLOVĚKADalším tématem setkání v rámci výchovy ke zdraví byl HLUK a jeho vliv na zdraví člověka. Pracovali jsme s hlukoměrem, měřili jsme, jaký hluk vydáváme šeptáním, mačkáním papíru, pískáním...a byli jsme strašně moc překvapeni, jak hluční v rámci skupiny jsme, i když se snažíme jen šeptat. Opět jsme na konec hráli soutěže. Už při samotném příchodu nás paní tajně změřila a na závěr hodiny jsme se dozvěděli, že jsme měli jeden z nejtišších příchodů ze všech loňských tříd, takže by nám to mohlo přidat několik důležitých bodíků do celkového bodování tříd. Výsledky soutěže se dozvíme v červnu na slavnostním vyhlášení výsledků na Letišti. Škoda, že máme před sebou už poslední setkání.

OCHRANA VODY

OCHRANA VODYPři 2.setkání jsme si povídali o nutnosti chránit vodu, čistit vodu a s vodou šetřit. Připomněli jsme si, kde v Praze máme čističky vod, kde zásobárny pitné vody a jaký je mezi nimi rozdíl. Na závěr jsme si zahráli hru na principu Pevnosti Boyard a už teď se těšíme na další setkání :).

Ochrana vody

OCHRANA OVZDUŠÍ

OCHRANA OVZDUŠÍZapojili jsme se do skvělého projektu ekologické výchovy, který pořádá Letiště Praha. Ve čtyřech setkáních se děti velice zajímavým a poutavým způsobem seznámí s problematikou ochrany ovzduší, čištěním a ochranou vod, hlukem a odpady. Tentokrát jsme rozebírali téma OCHRANY OVZDUŠÍ. Děti se formou videí a informací seznámily s faktory, které nejvíce naše ovzduší znečišťují a co proti tomu můžeme dělat. Na závěr si zahrály soutěž. Moc pěkné :)

Ochrana ovzduší

BALETNÍ PŘÍPRAVKA

BALETNÍ PŘÍPRAVKAO trošičku jsme si prodloužili jarní prázdniny a ihned po jejich skončení jsme zamířili do provizorních prostor Státní opery na ukázku tréninku baletní přípravky působící při Státní opeře. Viděli jsme neskutečně šikovné děti pod vedením Olgy Kyndlové. Děti nám ukázaly, jak probíhají hodiny ve zkušebně, jak tvrdý je to pohyb a jak přísná pravidla musí tanečníci dodržovat, pokud chtějí něčeho dosáhnout. Viděli jsme i několik ukázak ze známých baletů a na závěr jsme si mohli několik kroků i sami vyzkoušet...to nám teprve došlo, jaká je to dřina. Opět skvělé!

Baletní přípravka

POLOLETNÍ VYSVĚDČENÍ

POLOLETNÍ VYSVĚDČENÍTak jako každý rok i letos jsme si předávali pololetní vysvědčení netradičně - tentokrát v Boulder Baru v Holešovicích. Krásné prostředí, milí lidé a perfektní zážitek! :)

Pololetní vysvědčení

Zkoumáme kameny

TŘÍDNÍ VÁNOČNÍ BESÍDKA

TŘÍDNÍ VÁNOČNÍ BESÍDKAVánoce jsme oslavili předáváním dárečků a mlsáním všeho možného...ale téměř nic nezbylo! ;-) I když jsme letos měli improvizovaný stromeček, protože se nám kvůli divadlu do třídy živý nevešel, obdarovaní měli velikou radost a celé dopoledne jsme si perfektně užili. Pak hurá domů na Štedrý den...:-)

Třídní vánoční besídka

JAK VZNIKALY KULISY

JAK VZNIKALY KULISYPříprava na divadelní hru O Zlatovlásce byla opět velmi náročná...a myslím si, že dokonce nejnáročnější, co jsme doposud dělali. Museli jsme namalovat náročné kulisy, tentokrát obohacené o pohyblivé kulisy, se kterými jsme mohli hrát a hýbat. Také jsme měli letos oponu, kterou nám úžasně ušila a celou nachystala Štěpánova maminka - ještě jednou veliké DÍÍÍKY!!! :-* Pořádně jsme se nadřeli, ale stálo to za to! :-)

Jak vznikaly kulisy

POHÁDKA O ZLATOVLÁSCE

POHÁDKA O ZLATOVLÁSCETaké na letošní Vánoce jsme našim divákům připravili divadelní pohádku - tentokrát O ZLATOVLÁSCE. V hlavních rolích vystoupil Toník a Amálka, ale také ostatní byli neméně důležití, protože ani bez jedné jediné role by naše pohádka nešla zahrát. Potěšili jsme nejen rodiče, ale opět i naše babičky a dědečky a hlavně prcky z mateřské školky. Nejmenším divákům nebyly ani tři roky a vydrželi celou dobu sedět a tiše koukat...byli báječní, stejně jako všichni herci a herečky / zpěváci a zpěvačky za naší třídy!!! :-)

Pohádka o Zlatovlásce

ZDOBENÍ STROMEČKU V ZOO

ZDOBENÍ STROMEČKU V ZOOV prosinci jsme se zapojili do soutěže zdobení stromečku v pražské zoologické zahradě. Stromeček jsme nazdobili ozdobičkami, které jsme si vlastnoručně vyrobili. Byla strašlivá zima, ale zahřáli jsme se horkou čokoládou a prošli jsme si několik pavilonů. Hlavní cenu jsme sice nevyhráli, ale získali jsme cenu speciální - a to ocenění za NEJTŘPYTIVĚJŠÍ STROMEČEK v celé ZOO! :-)

Zdobení stromečku v ZOO

I LETOS PŘIŠEL MIKULÁŠ

I LETOS PŘIŠEL MIKULÁŠTak jako každý rok, i letos k nám zavítal Mikuláš, čerti a andělé. Mikuláš každému pověděl, v čem je šikulka a co by měl zlepšit. Všichni krásně souhlasili, tak si zasloužili výslužku! :-D

SÁZENÍ NAŠEHO STROMU - SLIVOŇ ELENA

SÁZENÍ NAŠEHO STROMU - SLIVOŇ ELENA23.listopadu jsme se i my zapojili do obnovy ovocného sadu školní zahrady. Společnými silami jsme zasadili slivoň Elenu - odrůdu pozdně zrající pološvestky, takže se možná koncem září příštího školního roku dočkáme sladkých a šťavnatých plodů! :-)
Stromeček jsme zasadili, každý jsme na papírek napsal přání stromu, které jsme vhodili ke kořenům a na samý závěr jsme se všichni podepsali k básničce, kterou vymyslela Anka a také ji u stromu krásně přečetla. Celá akce se moc vydařila! :-)

Sázení našeho stromu - slivoň Elena

PLAVÁNÍ

PLAVÁNÍV letošním roce v prvním pololetí jsme dokončili plavecký kurz pořádaný plaveckou školou Medúza ve Slaném. Při plaveckých kurzech plavčice seznamovaly děti s různými plaveckými styly a technikami. Celý kurz jsme zakončili 25.ledna soutěžním dnem a tobogány. Opět perfektní - veliké díky všem plavčicím!!! :-)

Inspirace P.Picassem

Inspirace P.PicassemPrvní stupeň naší školy pořádá výstavu obrázků. Jednotným tématem je inspirace slavnými malíři. My jsme si zvolili P.Picassa a jak jsme se s tím vyrovnali můžete sami posoudit... :-)

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ - 2.návštěva

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ - 2.návštěva4.listopadu jsme navštívili "Dopravní hřiště" podruhé. Tentokrát jsme probírali dopravní značky a provoz na označených a neoznačených křižovatkách. Děti si od paní instruktorky zasloužily velikou pochvalu a ode mě dobrotu. Krásně dávaly pozor, a proto to tak pěkně šlo! :)

BEZPEČNÝ INTERNET

BEZPEČNÝ INTERNET1.listopadu jsme se zúčastnili besedy na téma: CO NÁM MŮŽE HROZIT NA INTERNETU. Dozvěděli jsme se obrovské množství zajímavých a hlavně poučných věcí.

Seminář primární prevence elektronického násilí a kriminality pro děti přináší:
  • zvýšení povědomí dětí o rizicích,
  • rozvoj dovedností dětí v oblasti elektronické bezpečnosti a etiky,
  • uvědomění si důsledků různých činů v online prostředí,
  • rozvoj vcítění a porozumění prožívání obětí elektronických útoků,
  • prevenci základních typů rizikového chování kyberšikana, sexting, kybergrooming, závislosti).
Beseda byla perfektní!

PODZIMNÍ VÝSTAVA

PODZIMNÍ VÝSTAVAS nástupem podzimu jsme opět navštívili "Stanici přírodovědců" a nechali si vyprávět o způsobech, jakými tráví zvířátka zimu. Která zůstávají a která naši zemi opouštějí. Z těch, co zůstanou, jak přečkávají mrazivou zimu. Celé povídání jsme zakončili prohlídkou stanice a mazlením se zvířátky. Opět moc pěkný a poučný výlet :-).

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚJako čtvrťáci jsme se začali účastnit výuky na dopravním hřišti. Naučili jsme se rozpoznávat dopravní značky, řešit situace na křižovatkách a seznámili jsme se s bezpečností silničního provozu. Své znalosti jsme si poté vyzkoušeli prakticky při jízdě na kole v simulovaném silničním provozu. Výcvik na dopravním hřišti nás tento školní rok čeká ještě několikrát, na jaře si zopakujeme své znalosti a jsem zvědavá, kdo získá průkaz cyklisty :)

Zajímavá beseda s tatínkem

Zajímavá beseda s tatínkemV letošním roce nám přibyla mezi vyučovací předměty nově i vlastivěda. První polovinu školního roku se budeme zabývat Českou republikou z pohledu naší vlasti a druhou polovinu nakoukneme do starých českých dějin.
Při povídání o zákonech, právech, vládě nás napadlo pozvat tatínka Kuby, který je právníkem. Ten naše pozvání přijal a výsledkem bylo úžasné povídání, na které byla i vyučovací hodina krátká :)
MOC DĚKUJEME ZA MILOU NÁVŠTĚVU!!!

Krásný den ve Hvězdě

1.ŠKOLNÍ DEN...už čtvrtá třída :)

1.ŠKOLNÍ DEN...už čtvrtá třída :)A je to tady...
Prázdniny jsou za námi a všichni jsme se ve zdraví sešli o ročník a patro výš :)

KRÁSNÝ A POHODOVÝ ŠKOLNÍ ROK, ČTVRŤÁCI!!! Smějící se

KOUZELNÁ ŠKOLA V PŘÍRODĚ

KOUZELNÁ ŠKOLA V PŘÍRODĚTaké letos jsme odjeli na školu v přírodě. Protože se nám v loňském roce strašně moc líbilo v krásné přírodě Javorníku, vyrazili jsme i letos poblíž Janských Lázní. Program byl opět pestrý. Kromě úžasné zahrady, kde jsme se mohli vyřádit, jsme jezdili na konících, zkoumali přírodu s horským vůdcem, soutěžili v olympiádě, lezli na skalách Adršpašských skal, koukali na svět z ptačí výšky v lanovém parku a do toho všeho jsme si užívali večery - diskotéku, bojovku, scénky a buřtíky. Na samý závěr jsme si předali diplomy a odjeli domů. I když předpověď nevypadala vůbec dobře, vše vyšlo na jedničku. Počasí, program i kamarádi...vše byla paráda!!! :-)

Kouzelné okolí Zoji

Koníci

Zkoumání přírody

Olympiáda

Horolezci, horolezkyně, horolezčata...

Diskotéka

Lanový park

Závěrečné předávání diplomů :)

PO STOPÁCH KARLA IV.

PO STOPÁCH KARLA IV.Ku příležitosti 700 let od narození Karla IV. jsme se pustili do projektu, ve kterém jsme se s Karlem seznámili. Poznali jsme Karlovy rodiče, zjistili, z jakého slavného rodu pocházel a jaký rod vymřel. Dozvěděli jsme se o nelehkém Karlově dětství, dospívání a brzkých korunovacích. Nesměli jsme zapomenout na slavné stavby. S jejich seznámením nám pomohli průvodci při procházce Prahou. Začali jsme na Václavském náměstí. Poté jsme se vydali přes Havelské tržiště, Celetnou ulici, Stavovské divadlo, Dům U Černé Matky boží, až na Staroměstské náměstí. Zde jsme si prohlédli Orloj a přes Židovské město došli až na Karlův most. Zde nás čekal obrovský zážitek...hodinová plavba kolem pilířů mostu a muzeum Karlova mostu. Dozvěděli jsme se plno informací, vyšlo krásné počasí a celý den neměl žádnou chybičku! :-)

Po stopách Karla IV.

KAREL IV. V KNÍŽKÁCH PRO DĚTI

KAREL IV. V KNÍŽKÁCH PRO DĚTI13.května se konal již 22.mezinárodní knižní veletrh a literární festival SVĚT KNIHY PRAHA 2016. My jsme se ho zúčastnili v prvém křídle Veletržního paláce, kde se konala diskuse s autory, kteří napsali v letošním roce knihy pro děti, ve kterých byl hlavním hrdinou Karel IV. Diskutovat jsme mohli s Ivonou Březinovou, Zdeňkem Ležákem, Evou Chlupíkovou i Jiřím Martínkem. Velký úspěch měl komiks Karel IV. s ilustracemi Jonáše Ledeckého. Děti si připravily otázky a na závěr si nechaly podepsat knihy. Úžasný zážitek a svělé zakončení týdenního projektu "Po stopách Karla IV"!!!

Karel IV. v knížkách pro děti

STÁTNÍ OPERA - Italská opera

STÁTNÍ OPERA - Italská opera5. návštěva Státní opery se nesla v duchu Itálie. Měli jsme tu čest zhlédnout ukázky z krásných oper: Giuseppe Verdi (La Traviata) a Gioachino Rossini (Lezebník sevillský). V pauze mezi jednotlivými operami nám zahrál operní orchestr mladých slečen ukázku z opery Tosca. Na závěr se losovaly ceny... opět jsme dvě výhry získali. Velká gratulace, Moni a Aničko!!!

Státní opera - Italská opera

PLAVECKÉ VYSVĚDČENÍ

PLAVECKÉ VYSVĚDČENÍDruhé pololetí školního roku jsme v rámci tělocviku strávili v bazénu. Jelikož bylo plavání součástí školních osnov, poslední hodina se nesla v duchu užívání si tobogánů, bazénů a samozřejmě vysvědčení! :-)

SETKÁNÍ STRÁŽCŮ PRALESA

SETKÁNÍ STRÁŽCŮ PRALESACelý rok sbíráme staré mobily. 14.4. nastal den, kdy jsme všechny nasbírané mobily odnesli do ZOO Praha, abychom se zúčastnili "Setkání strážců pralesa".
Sběrem starých mobilů jsme se zapojili do ochrany Goril nížinných. Nejprve bylo slavnostní vyhlášení vítězů u venkovní expozice lachtanů. Poté jsme se zúčastnili komentovaného cvičení se zvířaty v rezervaci Bororo a zapomenout jsme nemohli ani na návštěvu Pavilonu goril. Akce se moc povedla! Zpátky jsme jeli lodičkou...:-)

Setkání strážců pralesa

STÁTNÍ OPERA - Jak se dělá balet?

STÁTNÍ OPERA - Jak se dělá balet?4.dubna jsme opět navštívili STÁTNÍ OPERU. tentokrát nás přivítal baletní profesor Slipič, který učí balet na pražské konzervatoři. Měli jsme příležitost vidět baletní rozcvičku a nácvik jednotlivých kroků, skoků, apod. Na závěr si tanečníci připravili pro děti ukázky z jednotlivých představení v kostýmech. Opět paráda!!! :-)

Státní opera - Jak se dělá balet?

NOC S ANDERSENEM

NOC S ANDERSENEM1.dubna jsme se opět zúčastnili NOCI S ANDERSENEM. Tématem nám letos byl překrásný pohádkový příběh o mořské panně, které se zamilovala do prince, pro kterého se rozhodla stát člověkem. MALÁ MOŘSKÁ VÍLA letos oslavila 180 let. V roce 1836 ji napsal dánský spisovatel Hans Christian Andersen, jemuž je tato noc věnovaná. Pohádku jsme si přečetli, poté jsme příběh sami sestavili a před spaním jsme si celou pohádku užili ještě na velkém filmovém plátně. Ráno jsme si dali výborný koláč ve školní jídelně a vyrazili na plavání :-)

Noc s Andersenem

VELIKONOČNÍ PROJEKT

VELIKONOČNÍ PROJEKTPřed Velikonočními prázdninami jsme se pustili do zkoumání původu Velikonočních svátků. Povídali jsme si o Velikonočním příběhu Ježíše Krista, o velikonočních symbolech a Svatém týdnu. Dozvěděli jsme se, proč jsou Velikonoce pokaždé jindy a jaké pranostiky se váží k jaru. Na závěr jsme si vyrobili Velikonoční strom a pochutnali si na výborných domácích mazancích... děkujeme! :-)

Velikonoční projekt

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

RECITAČNÍ SOUTĚŽTaké letos jsme se zapojili do recitační soutěže pořádané DDM "Pražské poetické setkání 2016".
Několika koly, semifinálem a finálem se do školního kola dostala Monika, Štěpánka a Eliáš.
Šikovných recitátorů ale letos bylo mnoho a výběr byl velice těžký. Držíme palce! :-)

Plaveme dál ... a baví nás to :-)

STÁTNÍ OPERA - Německá opera

STÁTNÍ OPERA - Německá opera3.návštěvou Státní opery byla 8.2.2016 opera německá.
Nejprve nás na samém začátku seznámili s vývojem opery od jejího počátku, dozvěděli jsme se zajímavosti o způsobu zpěvu "bel canto".
Poté jsme zhlédli ukázky nejkrásnějších melodií z opery Ch.W.Glucka: Orfeus a následně W.A.Mozarta: Kouzelná flétna.
V krátké pauze mezi jednotlivými operami nám operní scénograf p.Černý vyprávěl o operní scénografii.

Jako vždy, celá návštěva na jedničku s hvězdičkou. Už se těšíme na příště!!! :-)

Státní opera - německá opera

PLAVÁNÍ

PLAVÁNÍA je to tady...začínáme plavat! :-D
Výuka plavání je povinnou součástí tělesné výchovy a zpříjemní nám hodiny tělocviku. Plaveckého výcviku se účastníme v plavecké škole ve Slaném v krásném bazénu. Plavat budeme každý pátek. Celý výcvik nám končí 22.4.2016, kdy si odneseme plavecké vysvědčení!
První hodina nám dala pěkně zabrat a cestu do školy jsme využili k zaslouženému odpočinku... :-)

Plavání

SBÍRÁNÍ AUTORSKÝCH TEXTŮ

SBÍRÁNÍ AUTORSKÝCH TEXTŮ26.1.2016 se v naší škole uskutečnil 2.ročník Sbírání autorských textů. Tentokrát V pokoji pana Všudeočka. Naši třídu reprezentoval (stejně jako v loňském roce) Štěpán Dufek. Odnesl si krásný pamětní list, odměnu a veliký potlesk všech spolužáků. Děkujeme, Štěpáne!!! :-)

POLOLETNÍ VYSVĚDČENÍ

POLOLETNÍ VYSVĚDČENÍLetos jsme opět předávali pololetní vysvědčení netradičně - v kině :) Nejprve jsme zhlédli 3D Aldabru: Byl jednou jeden ostrov a poté si dali vysvědčení. Moooc hezké dopoledne! :-)

Pololetní vysvědčení

MĚŘÍME DÉLKU, OBJEM, HMOTNOST

MĚŘÍME DÉLKU, OBJEM, HMOTNOSTV lednových centrech aktivit jsme se zabývali měřením a vážením. Zjišťovali jsme, jaké zboží nakupujeme podle hmotnosti, jaké podle délky a jaké podle objemu. Zkoumali jsme a prohlíželi si různé typy a druhy vah. Největší radost nám udělal náš pan školník, který nám přišel povyprávět, jak se vyučil profesi vahaře a co všechno toto řemeslo obnáší. Jak prováděl opravy, sestavoval a seřizoval váhy. Celé povídání jsme odměnili velkým potleskem! :-)

PUTOVÁNÍ VE VĚTVÍCH

PUTOVÁNÍ VE VĚTVÍCH16.1. jsme navštívili tanečně-divadelní inscenaci inspirovanou románem Timothée de Fombella Tobiáš Lolness.

Co se stane s přátelstvím, když se musí rozpřáhnout do dvou konců světa? Udrží se na prudkém svahu, spočine v měkké trávě nebo se musí rozdělit?

Vstoupili jsme spolu s tanečníky a herci do imaginárního světa košatého stromu a stali jsme se na okamžik malými lidmi, pro něž je tento Strom celým světem. Putovali jsme ve větvích od koruny až ke kořenům, kolem jezera i měkkou trávou a poznávali jeho tajemství, které je vlastně jedním velkým podobenstvím o naší planetě.

Celé představení bylo jedním velkým zážitkem! :-)

Putování ve větvích

SNĚHULÁCI

SNĚHULÁCILetošní zima není moc zasněžená. Proto, jak se venku objevil první sníh...vydali jsme se stavět sněhuláky a dovádět ve sněhu! Který sněhulák je hezčí...holek, nebo kluků...? :-)

Sněhuláci

O DVANÁCTI MĚSÍČKÁCH

O DVANÁCTI MĚSÍČKÁCHJako vánoční dáreček jsme si pro naše diváky připravili pohádku "O dvanácti měsíčkách".Zde se můžete podívat....

https://www.dropbox.com/s/swhxkp2zjnhihka/O%20dvan%C3%A1cti%20m%C4%9Bs%C3%AD%C4%8Dk%C3%A1ch%20%2B%20Aleluja%201280x720.avi?dl=0

Vánoční koledy.

TŘÍDNÍ VÁNOČNÍ BESÍDKA

TŘÍDNÍ VÁNOČNÍ BESÍDKA

A jsme na konci posledního předvánočního týdne, který byl naplněný nejrůznějšími akcemi, výlety, divadly a jdeme slavit. Maminky a babičky výborně napekly, což dokázaly prázdné mísy... :-) Mlsali jsme, popřáli si krásné Vánoce, rozbalili dárečky, připili jsme si a vydali jsme se na vánoční prázdniny.
KRÁSNÉ VÁNOCE VŠEM PŘEJE CELÁ 3.A!!! :-)

Třídní vánoční besídka

DVANÁCT MĚSÍČKŮ

DVANÁCT MĚSÍČKŮ

Letošní pohádkou byla krásná pohádka DVANÁCT MĚSÍČKŮ. Opět jsme měli mnoho diváků a všichni naše herce moc chválili! :-) Vystoupením jsme potěšili studenty Pedf UK, dále předškoláčky, babičky i dědečky, rodiče a sourozence i spolužáky. Hodně jsme se nadřeli, ale stálo to za to. Máme hezké vzpomínky a zážitky! :-)

Dvanáct měsíčků

A jak to všechno začalo...

Divadelní představení pro babičky a dědečky

Divadelní představení pro spolužáky

Divadelní představení pro předškoláčky

SNĚHOVÁ KRÁLOVNA

SNĚHOVÁ KRÁLOVNA

Jako vánoční dárek jsme si nadělili vstupenky na muzikál SNĚHOVÁ KRÁLOVNA. Byl to moc krásný zážitek. Představení bylo nádherné!

Sněhová královna

PROCHÁZKA OPEROU

PROCHÁZKA OPEROU

Další návštěvou Státní opery byla její prohlídka. Mohli jsme si prohlédnout jak vypadá místo pro orchestr, jeviště, sklady kulis, šatny, kostymérny, místnosti na líčení i pokoj hlavního dirigenta. Prostě jsme viděli místa, kam se jen tak někdo nepodívá...Neuvěřitelný zážitek! Na závěr si několik z nás mohlo vyzkoušet skutečné kostýmy operních zpěváků. Modely předvedli - Míša, Štěpán a Štěpánka. Moc jim to slušelo! :-)

Procházka Operou

PŮJDEM SPOLU DO BETLÉMA

PŮJDEM SPOLU DO BETLÉMA

Blíží se Vánoce...a tak jsem navštívili MUSAION, abychom se o nich dozvěděli co nejvíce. Přivítal nás moc milý průvodce. Nejprve jsme si vyrobili vánoční vrkoč, tedy jablíčko, které si v dřívější době velice pečlivě děti zdobily a poté měly krásně rozvoněný vánoční štědrovečerní stůl. Pak jsme se vydali na prohlídku. Povídali jsme si o vánočních zvycích i tradicích. Jaké kdo doma dodržuje a jak probíhaly před stovkou let. Na závěr jsme si prohlédli nádherný Betlém a zahráli si na Lucii, Barboru, Mikuláše, Čerta a Anděla, 3 Krále a Vánoční koledníky. Byl to parádní zážitek! :-)

Půjdem spolu do Betléma

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

Dnes je Mikuláš. Je 4.12.2015 a všichni se těšíme do divadla, kde Mikuláše oslavíme. Po příchodu do třídy jsme si zazpívali adventní vánoční koledu a pomalu jsme se začali chystat na cestu. V tom do třídy vtrhli Čerti, Andělé a Mikuláš. Vybraným dětem pověděl, co by měly zlepšit a Anděl nám pak přenechal nadílku. Všechny děti slíbily polepšit se, tak uvidíme...

Mikulášská nadílka

HURVÍNKŮV MIKULÁŠ

HURVÍNKŮV MIKULÁŠ

Po školní nadílce jsme se vydali do divadla Spejbla a Hurvínka na představení HURVÍNKŮV MIKULÁŠ.
Když se řekne „Mikuláš“, každý si představí tajemného muže s bílým plnovousem, vysokou čepicí a berlou v ruce, kterého doprovází Anděl s Čertem. Také Hurvínek s Máničkou čekali na příchod Mikuláše netrpělivě. Co se však stalo, když roztržitý pan Spejbl na nadílku zapomněl...? To všechno jsme se v divadle dozvěděli. Na závěr jsme se nezapomněli vyfotit s hlavními představiteli. Celé mikulášské dopoledne se moc povedlo! :-)

Hurvínkův Mikuláš

DOPIS OD LESNÍKŮ

DOPIS OD LESNÍKŮTaké v letošním roce jsme se zapojili do soutěže O nejlepšího sběrače suchých plodů a suchého pečiva. Těší nás, že můžeme pomoci zvířátkům a podpořit tak zookoutky a pražské lesy.
Z celkového počtu 34 škol a školek jsme se umístili na 7.místě, což je veliký úspěch! :-)

VESELÉ TANEČNÍ

VESELÉ TANEČNÍV úterý 27.10. jsme se zapojili do pěkné akce týkající se výuky tanců. Veselé taneční začíná! :-)
Nejprve se děti rozehřály a poté si vyzkoušely základní kroky makareny, polky, mazurky, twistu a rokenrolu. Těšíme se, co se naučíme příště!

Veselé taneční

DEN STROMŮ

DEN STROMŮ20.října se celý 1.stupeň zapojil do oslavy MEZINÁRODNÍHO DNE STROMŮ. Celý den jsme věnovali stromům. Po příchodu do školy jsme si povídali o významu stromů na naší planetě a naučili jsme se krásnou písničku o stromech. 2.hodinu jsme šli uklízet okolí školy. Začali jsme u vchodu do školy a poté jsme se přesunuli na školní hřiště. Bylo až neuvěřitelné, kolik odpadků jsme našli...fuj!
Po úklidu jsme se přesunuli zpět do třídy a z materiálů, které děti donesly, jsme vyráběli krásné barevné podzimní stromy. Pravidelně k nám do třídy létá ptáček, který se rád po našich stromech prochází...jsou jako živé!:-) Také jsme si vyzkoušeli vyrobit stromy technikou vyškrabávání. Celá akce se moc povedla! :-)

Den stromů

PODZIMNÍ PROJEKT

PODZIMNÍ PROJEKTMěsíc říjen jsme věnovali zkoumání podzimu. V centrech jsme se opět rozdělili do 5-ti skupin, kdy se každá skupina zabývala jiným úkolem, ale spojovalo je společné téma - PODZIM. Centrum ČTENÍ si četlo příběh "O poslední vlaštovce". Za úkol měly děti dovyprávět a poté si přečíst příběh tak, jak jej napsal E.Petiška a zjistit, v čem se liší a v čem se naopak s autorem shodly. Centrum POČTŮ tvořilo plánek třídy, děti řešily úlohy s podzimní tématikou a skládaly origami. ATELIÉR tvořil podzimní jablka technikou kolorovaných otisků. OBJEVY zkoumaly podzim jako roční období, včetně stěhovavých ptáků. Centrum PSANÍ přepisovalo básničku "Říjen" a poté děti zkoumaly a vysvětlovaly pranostiky spojené s měsícem říjnem.
Opět i tento rok sbíráme žaludy, bukvice a suché pečivo, čímž jsme se zapojili do soutěže pořádané Českými lesy.

Podzimní projekt

PODZIMNÍ VÝPRAVA ZA ZVÍŘÁTKY

PODZIMNÍ VÝPRAVA ZA ZVÍŘÁTKYV rámci podzimních center jsme se vydali za zvířátky do Stanice přírodovědců, abychom si nechali zodpovědět otázku, jestli se mláďátka rodí i na podzim... S milými průvodci jsme si prohlédli mláďátka, která se v nedávné době narodila, dále jsme viděli expozici tropického terária, exotické chovy ryb, obojživelníků, plazů a některých savců. Viděli jsme nejmenší opičky světa - kosmana zakrslého, dále krokodýla, želvy, exotické hady apod.
Výlet se nám moc líbil a už se těšíme na další návštěvu! :-)

Podzimní výprava za zvířátky

PŘÍPRAVA NA TĚLOCVIK

PŘÍPRAVA NA TĚLOCVIKTo jsme se takhle jednoho dne připravovali na tělocvik a dopadlo to jako módní přehlídka.
Takhle krááásné kluky máme ve třídě :-)

Hádej, kdo jsem!

VYCHÁZKA DO HVĚZDY

VYCHÁZKA DO HVĚZDYVyužíváme krásných slunečných dnů a vyrážíme na vycházku. Byli jsme šikovní, tak jsme ji zakončili na hřišti! Dvojhodinovky tělocviku jsou prostě paráda!!! :-)

STÁTNÍ OPERA - Česká opera

STÁTNÍ OPERA - Česká operaPrvní návštěvou Státní opery byla ukázka ze známých českých oper. Jako první jsme měli možnost vidět nejkrásnější hudební ukázky z RUSALKY od A.Dvořáka a PRODANÉ NEVĚSTY od B.Smetany. V krátké pauze mezi operami nám sbormistr operního sboru pověděl něco o hudebních nástrojích a s pomocí dětí sestavil orchestr. Od nás byli nejstatečnější: Míša, Tibi, Štěpán, Amálka a Tom! :-)
Opera byla opět parádní!!! :-)

První návštěva Státní opery

ROZVRH HODIN

ROZVRH HODINTakhle holky vyzdobily náš letošní rozvrh hodin :-)

UŽ JSME TŘEŤÁCI :)

UŽ JSME TŘEŤÁCI :)1.září je tady!!!
Škola začíná a my nastupujeme už do 3.třídy!
Vítáme mezi nás tři nové kamarády - Lindu, Emmu a Tibora :-)

KRÁSNÝ NOVÝ ŠKOLNÍ ROK :-)

VYSVĚDČENÍ

VYSVĚDČENÍA máme tu závěrečné vysvědčení!!! 2.třída končí a před námi je třída 3.
Nejprve si ale užijeme léto!

KR Á Á Á SNÉ PRÁZDNINY, děti!!! :-)

Vysvědčení

ZÁVĚREČNÝ OBCHOD

ZÁVĚREČNÝ OBCHODCeloroční penízkovou hru jsme ukončili závěrečným obchodem, kdy jsme mohli utratit všechny penízky, které jsme si doposud našetřili.
Ze všeho zboží zbylo jen 7 kousků :).
Uvidíme, jestli se obchod otevře i příští rok... ;-)

PIKNIK

PIKNIKSe školním rokem jsme se rozloučili bezva piknikem na školním hřišti. Bylo krásně, sluníčko svítilo a s sebou jsme měli dobroty...co víc jsme se mohli přát! :-D

Piknik

ZAHRADNÍ SLAVNOST

ZAHRADNÍ SLAVNOSTLetošní Zahradní slavnost jsme pojali v duchu naší třídy. Jsme bezva parta, ale taky se umíme pohádat...a většinou o vážných věcech, jako např., jestli jsou lepší gumoví medvídci, nebo lízátka :-D.
Na slavnosti jsme tedy zatančili, jak taková "hádka" mezi kluky, kteří říkají, že lepší jsou medvídci a holkami, které si hájí lízátka - vypadá. Vše ale dobře dopadlo a uvědomili jsme si, že obojí je vlastně moc dobré a zatančili jsme všichni dohromady!!! ...a tak to má být... :-)

Pokud si chcete tanec připomenout, zde je video, za které děkujeme Aničky tatínkovi :-)...
https://www.dropbox.com/s/44my5bt663j36ac/Letn%C3%AD%20slavnost%201280x720.avi?dl=0


A protože krásně zpívala i Eliška, přikládám i toto video...
https://www.dropbox.com/s/in7wsouzcmrrr2k/Eli%C5%A1ka%201280x720.avi?dl=0


KRÁSNÉ LÉTO DRUHÁCI :-)


ŠVP PENZION ZOJA 2015

ŠVP PENZION ZOJA 2015Také letos jsme se vydali na školu v přírodě. Tentokrát do Krkonoš, Rudník-Javorník. Při příjezdu nás přivítal krásný penzion s neuvěřitelnou zahradou. Tím, že nám vyšlo celý týden báječné sluníčkové počasí, mohli jsme na zahradě - kde byly prolézačky, kolotoč, pískoviště, fotbalové hříště - strávit většinu času. :-)
Rozhodně jsme se tady nenudili. Každý den jsme měli nachystaný program a nějakou zábavu.
První den jsme zkoumali okolí a užívali si hřiště.
V úterý přijela paní s koníkama, na kterých jsme se projeli a vydali jsme se za pokladem pomocí geocaschingu. Večer byla diskotéka.
Středa byla nejdobrodružnější. Čekal nás totiž výlet do Janských lázní, kde jsme si užili neuvěřitelné Lanové centrum a vyzkoušeli lukostřelbu. Večer jsme opékali buřtíky.
Čtvrtek byl poučný, protože nás navštívil pán z KRNAPU, který nám prozradil mnoho informací o Krkonoších. Večer byla bojovka.
Pátek byl balící a čekala nás cesta domů. ŠVP byla parádní!!! :-D

KRÁSNÁ ZAHRADA

POVÍDÁNÍ O KRKONOŠÍCH

LUKOSTŘELBA

LANOVÝ PARK

KONÍCI

JANSKÉ LÁZNĚ - VÝLET

GEOCACHING

DISKOŠKA

OPÉKAČKA

BOJOVKA

DIPLOMY

POSLEDNÍ NÁVŠTĚVA STÁTNÍ OPERY

POSLEDNÍ NÁVŠTĚVA STÁTNÍ OPERYA je tu poslední návštěva Státní opery v letošním školním roce. Troška smutku, ale na druhou stranu naše třída opět obsadila všechna tři místa malířské soutěže :-D
Na poslední návštěvě nás zpěváci seznámili s italskou operou - Pucciniho Bohéma a Donizetiho Nápoj lásky.
V pauze mezi první a druhou operou jsme si mohli prohlédnout krásné kostýmy.
Už se těšíme na příští rok!!! :-)

Čtvrtá návštěva Státní opery

VYŠEHRAD

VYŠEHRAD27.5. jsme si udělali výlet na Vyšehrad. Nebyla to ale jen tak ledajaká vycházka, ale výlet s poučením a pobavením :) Vše začalo krásným legračním divadlem, kde nám herci ukázali, jak to vůbec bylo se začátky Vyšehradu, kdo byla bájná Libuše a další postavy. Na závěr nám Libuše předala obálku s úkoly, na jejichž konci nás čekal poklad. Vše jsme poctivě plnili, až jsme dorazili ke staré chodbě, kterou využívali vojáci při obraně a na konci jsme objevili truhlici s kouzelnými kamínky, které jsme si rozebrali. Při odchodu do školy jsme se ještě zastavili na hřišti. Výlet se moc povedl! :-)

Vyšehrad

NÁVŠTĚVA NÁRODNÍ GALERIE

NÁVŠTĚVA NÁRODNÍ GALERIE19.května jsme letos již potřetí navštívili Veletržní palác, tentokrát s výtvarným programem BAREVNÉ ČAROVÁNÍ. Zkoumali jsme obrazy, kde hrají vodní hladiny zvláštními barvami. V ateliéru jsme se vyzkoušeli, co dokáže odraz a jakou čarovnou moc má světlo. Odhalili jsme zákonitosti míchání barev.
Na závěr jsme si pomocí barevných fólií vytvořili vlastní vzorky vodních hladin - autoři jednotlivých hladin jsou:
Adélka, Amálka, Anežka, Anička, Anka, Arinka, Ela, Eliáš, Eliška, Honza, Kuba, Míša, Moni, Naty, Sam, Štěpán, Tedy, Tomek, Toník. Moc se nám to líbilo! :-)

Národní galerie

OPERA "JENÍČEK A MAŘENKA"

OPERA 12.května jsem navštívili Státní operu. Tentokrát ale ne ve zkušebně, ale v hlavním zlatém sále krásné budovy patřící k nejvýznamnější hudebním scénám v Evropě. Prohlédli jsme si nejen krásný interiér Opery, ale také zhlédli představení "Jeníček a Mařenka". Pohádka byla zasazena do cirkusového prostředí, což je pro tuto známou pohádku neobvyklé, ale nijak to neubralo na poutavosti...možná naopak. Krásné scény, kulisy - nepopiratelný vliv a stopy režiséra Matěje Formana. Představení bylo moooc pěkné a povedené!
Počasí nám přálo, tak jsme si sněli oběd poblíž Opery a vraceli jsme se zpět do školy.
Krásný zážitek!!! :-)

Opera "Jeníček a Mařenka"

DUBNOVÝ OBCHOD

DUBNOVÝ OBCHODS koncem měsíce se opět otevřel obchod, kde jsme mohli vesele utrácet penízky, které jsme za celý měsíc našetřili. Během dvou přestávek byl obchod téměř vyprodaný. Vzhledem k mistroství světa v hokeji šli nejvíc na dračku Fanďuláci :-D

Dubnový obchod

Centrum LIDSKÉ TĚLO

Centrum LIDSKÉ TĚLOV centrech zaměřených na LIDSKÉ TĚLO jsme zkoumali, z jakých částí se naše tělo skládá. V centrech jazyka jsme pátrali po smyslech a každý z nich jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži - ochutnávali jsme, poslouchali, hmatali, čichali i koukali. Matematika pro nás nachystala počítání částí těla, kostí a dalších záhad ukrytých na našem těle. V objevech jsme poznávali, k čemu jaký orgán slouží, jak se jmenuje a kde je v našem těle uložený. Ateliér byl tvůrčí. Obkreslili jsme tělo a pomocí techniky kašírování jsme tvořili kostru. Skupiny, které byly šikovné, ke kostře zvládly i popis kostí.

Centrum Lidské tělo

Centrum ČAS

Centrum ČASV centrech jsme se zabývali ČASEM. Zkoumali jsme a učili jsme se orientovat v čase. Jak poznat čas na hodinkách ručičkových i digitálních. Jak se vyznat v kalendáři, v jízdních řádech. Co je součástí našeho režimu dne a z čeho se skládá celý rok.
Na závěr jsme vytvořili interaktivní MUZEUM HODIN, kde jsme si mohli prohlédnout, jak lidé poznávali čas od dob dávných až do současnosti. Každé hodiny se daly otevřít, aby bylo vidět, co ukrývají uvnitř.

Muzeum hodin

VEČERNÍČEK SLAVÍ 50 LET

VEČERNÍČEK SLAVÍ 50 LETV létě už to bude 50 let, co zazněla večerníčkovská znělka - mimochodem vůbec nejstarší česká televizní znělka a současně jedna z nejstarších v Evropě. Protože jde o tak mimořádnou událost, věnovali jsme Večerníčkovi mnoho času. Nejen, že jsme se jím inspirovali na Noci s Andersenem, bádali jsme a objevovali v centrech aktivit, ale také jsme do ČT poslali Večerníčkovi dopis s fotkami, aby věděl, že nás i po tolika letech baví a těší nás jej sledovat. Reakce České televize byla skvělá. Dostali jsme krásnou odpověď a k tomu diplom Déčka za MIMOŘÁDNÉ DÍLO! Zároveň můžeme dál soutěžit. Měli jsme obrovskou radost!!!

Ahoj kamarádi,

zdravíme vás z Déčka na Petřiny a moc děkujeme za krásné obrázky, které jste nám poslali.

Těší nás, že slavíte s Večerníčkem jeho padesátiny, a jestli rádi tvoříte, můžete se zapojit také do naší soutěže s ptáčkem Duháčkem - aktuální téma i pravidla najdete na níže uvedeném odkazu.

Připomeneme jenom jednu důležitou podmínku - soutěže se lze účastnit pouze jako jednotlivec.

http://decko.ceskatelevize.cz/duhacek

Mějte se krásně a užívejte jara!

Žaneta Malečková

ČESKÁ TELEVIZE
Divácké centrum
Kavčí hory


Takže ještě jednou: "VŠECHNO NEJLEPŠÍ, VEČERNÍČKU!!!"
Přeje 2.A s pí.učitelkou Janou Usmívající seLíbající

Večerníčkovy narozeniny

STÁTNÍ OPERA

STÁTNÍ OPERA13.dubna jsme již po třetí navštívili Státní operu. Tentokrát tematicky zaměřenou na ruskou operu. Zpěváci nám předvedli ukázku z opěry P.I.Čajkovského - Evžen Oněgyn a N.R.Korsakova - Sněhurka. V pauze, kdy se chystala další scéna, nám sbormistr povyprávěl o tvorbě a významu operního libreta.
Na závěr byli vyhlášeni výherci vědomostní i kreslířské soutěže. Z pěti cen jsme získali VŠECHNYHONZÍK dokonce dvě - za vědomostní soutěž i nejkrásnější obrázek! Dalšími výherci výtvarné soutěže byly: ANEŽKA, MÍŠA a ADÉLKA.
JSME TÁÁÁK ŠIKOVNÍ!!! Usmívající se

Třetí návštěva Státní opery

NÁVŠTĚVA NÁRODNÍ GALERIE

NÁVŠTĚVA NÁRODNÍ GALERIEPo velikonočních prázdninách jsme se letos již podruhé zúčastnili výtvarné dílny ve Veletržním paláci - tentokrát s názvem "PŘÍBĚH ČÁRY".
S velmi milou slečnou jsme se vydali do "kavárny". Přenesli jsme se do prostředí, kde jsme pomocí kouzelné moci mohli vnímat, co ostatní lidé normálně nemohou. Zapojili jsme všechny smysly a nechali se jimi unášet. Prostřednictvím výtvarných děl jsme objevovali, co všechno můžeme vyjádřit linií. Na samý závěr jsme v ateliéru vytvořili velkoformátovou společnou kresbu.
Naučili jsme se vnímat linii jako základní prvek výtvarného díla, vnímat umění nejen zrakem, interpretovat své pocity a užívat různé linie pro vyjádření svých představ. Opět byl program velice podařený Usmívající se.

Národní galerie

PATCHWORKOVÁ VEJCE

PATCHWORKOVÁ VEJCEDen před velikonočními prázdninami jsme si pozvali šikovnou paní, která nás naučila, jak si vyrobit krásné kraslice technikou patchwork. Velikonoční vajíčka jsme zdobili barevnými látkami bez jehly. Všem se moc povedla a mohli jsme si je odnést domů jako dáreček! :-)

Patchworková vejce

VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ večerníčkové Noci s Andersenem

VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ večerníčkové Noci s Andersenem1. - 3. místo
GRATULUJI! :-)

VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ večerníčkové Noci s Andersenem

VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ večerníčkové Noci s Andersenem4. - 9. místo
GRATULUJI! :-)

NOC S ANDERSENEM 2015

NOC S ANDERSENEM 201527.3. proběhla "Noc s Andersenem". My jsme se na ni připravovali dlouho, jelikož jsme téma volili podle 50.narozenin Večerníčka. Celý večer byl tedy tímto tématem ovlivněný. Nejprve jsme si vybalili spacáky, navečeřeli jsme se a poté se pustili do čtení. Každý dostal knížku se třemi večerníčkovými pohádkami...Rákosníčkem, Žofkou a Maxipsem Fíkem. Po přečtení jsme začali tvořit příběhy, jak by asi mohlo něco dopadnout, kdyby se v jedné pohádce sešly všechny tyto postavičky. Současně se vydávaly jednotlivé dvojice temnou trasou po škole, kde plnily úkoly vycházející z našich pohádek. Na samý závěr jsme ještě něco zakousli, převlékli jsme se do pyžama, vyčistili si zuby a pustili jsme si večerníčky s našimi hrdiny. Pak už jen Večerníček popřál..."Dobrou noc" a šlo se spát... :-)

Noc s Andersenem 2015

KNIHOVNA PETŘINY

KNIHOVNA PETŘINYUž jsme čtenáři a jelikož téměř všichni jsme z Petřin, je důležité, abychom věděli, kde je naše knihovna :-) Proto jsme ji navštívili a nechali jsme si od paní knihovnice vysvětlit, jak taková knihovna funguje. Jak se hledají knihy, jak probíhá výpůjčka a celkově, jak se máme ke knihám chovat. Pak jsme měli mnoho dotazů. Paní knihovnice ani nevěřila, že jsme druháci :-D. Na samý závěr jsme si knihovnu prošli, knihy jsme si prolistovali a pročetli. Ten, kdo měl kartičku si nějaké knihy už mohl vypůjčit, někdo si zase kartičku zařídil. Čtění je super!!! :-)

Knihovna Petřiny

JUNIORFEST

JUNIORFESTJako každý rok, tak i letos jsme se zúčastnili festivalu dětských filmů s názvem JUNIORFEST. Prošli jsme si branou a po červeném koberci jako hvězdy jsme se dostali do kinosálu, kde jsme zhlédli animovanou pohádku "Ovečka Shaun ve filmu". Pohádka byla legrační, ale nejdůležitější bylo, že celá zdůrazňovala důležitost a sílu opravdového kamarádství. Celé dopoledne se MOC povedlo!!! :-)

POETICKÁ SOUTĚŽ V DDM U BOROVIČEK

POETICKÁ SOUTĚŽ V DDM U BOROVIČEKDne 23.3. se uskutečnilo Obvodní kolo v recitační souěži. Kolo v DDM U Boroviček, do kterého postoupili děti s nejlepší recitací ze školních kol. Naši školu reprezentovali v první katerorii 3 žáci, mezi nimiž byl i náš Honzík, který získal ocenění v podobě poukázky do Luxoru na výběr nějaké pěkné knížky.
Honzíka chválíme!!! :-)

NÁVŠTĚVA NÁRODNÍ GALERIE

NÁVŠTĚVA NÁRODNÍ GALERIE 11.března jsme podnikli výtvarnou výpravu do Veletržního paláce na program "Světem tvarů". Všude kolem nás se totiž nacházejí různé tvary. Některé se sobě podobají více, jiné méně. Společně jsme rozeznávali předměty podle jejich stínů, odkrývali jsme jejich tajemství a nalézali tvarové proměny. Společně jsme také zkoušeli porovnávat prvky, které jsme nalezli v galerii. Zapojovali jsme hlavně fantazii, a to zejména při finálním tvoření v dílně, kde jsme měli za úkol pomocí dokreslené koláže vytvořit stroj snů... Moc hezké! Už se těšíme na další návštěvu!!! :-)

VV program ve Veletržním paláci

ÚNOROVÝ OBCHOD

ÚNOROVÝ OBCHODS každým koncem měsíce se těšíme na otevření obchodu. Ani v únoru tomu nebylo jinak! Obchod opět nabídl velké množství zboží a došlo i na "kámen - nůžky - papír", aby se rozhodlo, kdo koupí vyhlédlou knížku. :-D Obchod byl téměř celý vyprodán... :-)

Únorový obchod

RECITAČNÍ SOUTĚŽ - FINALISTÉ

RECITAČNÍ SOUTĚŽ - FINALISTÉV únoru jsme ve třídě uskutečnili soutěžní kola RECITAČNÍ SOUTĚŽE, ze které se postupovalo dál do kola školního. Každý si připravil libovolnou báseň, nebo prózu - ukázku ze své oblíbené knížky. Próza je velice obtížná. Jediný, kdo si troufl byl Štěpánek, který postoupil až do finále, ale z vlastního rozhodnutí, které respektujeme, už nechtěl postoupit do školního kola.
V semifinále se tedy utkali: Anička, Štěpán, Amálka, Honzík, Monička a Anežka. Všichni byli úžasní, ale postoupit bohužel mohli jen tři z nich.
Do školního kola se probojovali: Honzík, Monička a Anežka. Konkurence byla veliká. I když se nám recitace dařila, nikdo nic nepokazil, Moni a Anežka nepostoupily. Honzík ale sklidil veliký úspěch a bude naší třídu reprezentovat v obvodním kole v DDM.
GRATULUJEME, HONZÍKU a držíme palce!!! Smějící se

PROJEKT ZAHRADA

PROJEKT ZAHRADANaše školní zahrada prochází proměnou a jednotlivé třídy se zamýšlejí nad tím, co by se jim zde nově líbilo. I my jsme si udělali projektové dny a nad tímto se zamýšleli. Výsledkem byly modely jednotlivých skupin a texty sepsané na jejich základě. Vytvořili jsme hřiště, klouzačky, houpačky, pískoviště, studánky...ale všichni jsme se shodli na tom, že zahradu chceme mít stále zelenou, plnou stromů, keřů a květin, na které můžeme i nadále pozorovat nejrůznější zvířecí návštěvníky. :-)

Projekt ZAHRADA

LITERÁRÁNÍ KAVÁRNA

LITERÁRÁNÍ KAVÁRNADne 21. ledna se v podvečerních hodinách uskutečnila v prostorách naší školy velice příjemná akce s názvem "Autorské sbírání textů". Jednalo se o pokus zavedení tradice naší školy, jelikož šlo o 1.ročník. Děti během vánočních prázdnin psaly své vymyšlené příběhy na téma: "Vánoce v opuštěné škole". Poté bylo několik nejlepších příběhů vybraných a jejich autoři postoupili právě do školní KAVÁRNY U VĚČNÉHO ČTENÁŘE, kde své texty četli. Z naší třídy vystupovali a všechny nás ÚŽASNĚ reprezentovali dva šikulové - Štěpánka a Štěpán. Příběhy i čtení - všechno se jim moc povedlo!!! :-)
Atmosféra večera byla moc krásná, podbarvená hudbou nevidomé paní hrající na klavír.
Držíme palce příštímu ročníku! :-)

Literární kavárna

NAROZENINOVÝ OBCHOD

NAROZENINOVÝ OBCHOD Máme tu konec měsíce a s ním spojený obchod. Nakupujeme a poprvé i platíme. Všichni bez problému měli..že bychom přidražili...? ;-) Náhodou i v ten samý den slaví Arinka narozeniny, proto jsme otevření obchodu spojili s touto oslavou. Nejprve jsme Arince zazpívali písničku a pak jsme se pustili do obchodování. Arinka každému přinesla jako dáreček k nákupu sladkou odměnu! :-) Jsme už tááák šikovní, že zvládáme prodej i obchod úplně sami. Paní učitelka už je bez práce! :-D

Narozeninový obchod

VYSVĚDČENÍ V KINĚ :-)

VYSVĚDČENÍ V KINĚ :-)Ve čtvrtek jsme si předali pololetní vysvědčení. A protože jsme se snažili a měli jsme za sebou všechny ty testíky, pojali jsme to jako odměnu. Nejprve jsme se podívali na krásnou pohádku "Sněhová královna" a poté to přišlo...VYSVĚDČENÍ!!! Krásně jsme se posadili a každému po předání zatleskali, protože si to všichni zasloužíme. Dali jsme si sladkou čokoládku a vydali se směr škola. Po cestě nám vysvitlo i sluníčko.
DEN VYŠEL!!! :-D

Pololetní vysvědčení

VOLÁME PANÍ ZIMU

VOLÁME PANÍ ZIMULetos nám zima nepřeje, nesněží, žádný sníh...proto jsme se rozhodli, že paní Zimu přivoláme a celý den jsme věnovali právě ZIMĚ! Přečetli jsme si pohádku o Květušce, kde vystupuje zlá baba Zimice a u četby kamarádů jsme kreslili pohádkový komiks, díky kterému jsme si ověřovali, zda jsme dobře děj pohádky pochopili. Zlou Zimici pak vystřídalo povídání o hodné paní Zimě, zpívání písničky, kterou ji přivoláváme a ... OPRAVDU ... začaly padat vločky!!! :-D

Voláme paní Zimu

VÁNOCE VE SVĚTĚ - novoroční projevy :-)

VÁNOCE VE SVĚTĚ - novoroční projevy :-)Na Den otevřených dveří jsme si udělali projektový den na téma "Vánoce ve světě". Jelikož máme po Vánocích a před nimi jsme si povídali, jak tyto nejkrásnější svátky slavíme u nás - v Čechách, tentokrát jsme zjišťovali, jak slaví děti v jiných zemích. Kdo nosí dárečky, nebo na jakém jídle si lidé pochutnávají. Zjišťovali jsme také, kdo stojí v čele států a jak zní jejich hymny. Poslouchali jsme českou hymnu a novoroční projev prezidenta. Na samý závěr si každá skupinka zvolila prezidenta/prezidentku a připravila novoroční projev a přání třídě. Poslechněte si... :-)

Prezidentka Monička
https://www.dropbox.com/s/uvxlrxtzuvubbj4/prezidentka%20Moni.AVI?dl=0
Prezidentka Míša
https://www.dropbox.com/s/a7krmcb5ozgmhfp/prezidentka%20M%C3%AD%C5%A1a.AVI?dl=0
Prezidentka Adélka
https://www.dropbox.com/s/rhrob2zeee6dz2w/prezidentka%20Ad%C3%A9lka.AVI?dl=0
Prezident Tomáš
https://www.dropbox.com/s/x6h0s9f1u8ywdct/prezident%20Tom%C3%A1%C5%A1.AVI?dl=0
Prezident Kuba
https://www.dropbox.com/s/p78ml5eyrypy5bd/prezident%20Kuba.AVI?dl=0

Projektový den

DRUHÁ NÁVŠTĚVA STÁTNÍ OPERY

DRUHÁ NÁVŠTĚVA STÁTNÍ OPERY12.1. jsme již podruhé navštívili Státní operu. Tentokát pro nás zpěváci přichystali ukázky z německé opery. Nejprve jsme se trošku báli při opeře Čarostřelec C.M.Webera, ale všechno dobře dopadlo. V pauzičce, kdy se chystala scéna na druhou ukázku, jsme se s panem sbormistrem naučili kousíček z italské opery Turandot. Ukázal nám, jak pracuje se sborem a moc se nám to líbilo. Poté jsme se opět posadili a bavili jsme se u druhé ukázky, kterou byla opera Figarova svatba W.A.Mozarta. Ta už byla veselá, popletená a pomalu se blížil konec naší druhé návštěvy. Čekalo nás ale překvapení!!! Na řadu přišlo vyhlašování výherců soutěže - a to malířské a vědomostní. Z šesti rozdávaných cen jsme 5 vyhráli my. JSME TÁÁÁKOVÍ ŠIKULOVÉ!!! Paní učitelka byla MÓC pyšná...:-)

Druhá návště va Státní opery

ZIMNÍ PROCHÁZKA S POZNÁNÍM

ZIMNÍ PROCHÁZKA S POZNÁNÍMAbychom se pomalinku z prázdnin vrátili zpět do lavic, vyrazli jsme na zimní procházku kolem Pražského hradu. Tramvají jsme dojeli k Hradu, kde už nás vyhlížela milá paní průvodkyně. Ta nám po celou dobu vykládala plno zajímavostí a ukazovala věci, které jsme vůbec netušili.
Nejprve jsme si pověděli o Jelením příkopu a vlkodlakovi, pak jsme se přesunuli k chrámu sv.Víta, kde jsme obdivovali krásnou stavbu, okna a betlém. Poté jsme pokračovali kolem starého královského paláce před hlavní vchod Pražského hradu, kde jsme viděli výměnu stráží. V té zimě muselo být moc těžké vydržet nehnutě stát!!! Pak jsme se přesunuli do Nového Světa až na Loretánské náměstí a zpět do školy.
Vycházka byla úžasná, dozvěděli jsme se plno zajímavých informací a moc jsme se to užili! :-)

ZIMNÍ PROCHÁZKA OKOLÍM PRAŽSKÉHO HRADU

ZIMNÍ OBCHOD

ZIMNÍ OBCHODPo Vánocích jsme si nadělili dárek v podobě ZIMNÍHO OBCHODU, kde jsme mohli z našetřených penízků nakupovat. Cvičíme si tak počítání, manipulaci s penězi, součet, rozdíl a hlavně finanční gramotnost.
Neutratíme ale všechno...od ledna nás čekají kromě radovánek i povinné poplatky :-)

Nakupovat bylo co... :-)

NOVOROČNÍ PŘÍPITEK

NOVOROČNÍ PŘÍPITEKVšem přejeme do NOVÉHO ROKU 2015 hodně zdraví, štěstí, lásky a pohody!!! 
:-)

ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA

ŠÍPKOVÁ RŮŽENKAPohodlně se posaďte.
Pohádka o ŠÍPKOVÉ RŮŽENCE začíná... :-)

https://www.dropbox.com/s/hqqb8fqk93ntp3b/%C5%A0%C3%ADpkov%C3%A1%20R%C5%AF%C5%BEenka.avi?dl=0

NA GENERÁLKU JSME POZVALI MŠ NA OKRAJI :-)

Předškoláčci byli jako každý rok moooc šikovní diváci :-)Předškoláčci byli jako každý rok moooc šikovní diváci :-)Předškoláčci byli jako každý rok moooc šikovní diváci :-)Předškoláčci byli jako každý rok moooc šikovní diváci :-)Předškoláčci byli jako každý rok moooc šikovní diváci :-)Předškoláčci byli jako každý rok moooc šikovní diváci :-)Předškoláčci byli jako každý rok moooc šikovní diváci :-)Předškoláčci byli jako každý rok moooc šikovní diváci :-)Předškoláčci byli jako každý rok moooc šikovní diváci :-)Předškoláčci byli jako každý rok moooc šikovní diváci :-)Předškoláčci byli jako každý rok moooc šikovní diváci :-)Předškoláčci byli jako každý rok moooc šikovní diváci :-)Předškoláčci byli jako každý rok moooc šikovní diváci :-)Předškoláčci byli jako každý rok moooc šikovní diváci :-)Předškoláčci byli jako každý rok moooc šikovní diváci :-)

PROGRAM DIVADELNÍ HRY

TVOŘENÍ KULIS

Abychom mohli divadlo zahrát, museli jsme si vytvořit kulisy :-)Rozdělili jsme se do třech týmů,vytvořili návrhy a pustili se do malování!Abychom mohli divadlo zahrát, museli jsme si vytvořit kulisy :-)Rozdělili jsme se do třech týmů,vytvořili návrhy a pustili se do malování!Abychom mohli divadlo zahrát, museli jsme si vytvořit kulisy :-)Rozdělili jsme se do třech týmů,vytvořili návrhy a pustili se do malování!Abychom mohli divadlo zahrát, museli jsme si vytvořit kulisy :-)Rozdělili jsme se do třech týmů,vytvořili návrhy a pustili se do malování!Abychom mohli divadlo zahrát, museli jsme si vytvořit kulisy :-)Rozdělili jsme se do třech týmů,vytvořili návrhy a pustili se do malování!Abychom mohli divadlo zahrát, museli jsme si vytvořit kulisy :-)Rozdělili jsme se do třech týmů,vytvořili návrhy a pustili se do malování!Abychom mohli divadlo zahrát, museli jsme si vytvořit kulisy :-)Rozdělili jsme se do třech týmů,vytvořili návrhy a pustili se do malování!Abychom mohli divadlo zahrát, museli jsme si vytvořit kulisy :-)Rozdělili jsme se do třech týmů,vytvořili návrhy a pustili se do malování!Abychom mohli divadlo zahrát, museli jsme si vytvořit kulisy :-)Rozdělili jsme se do třech týmů,vytvořili návrhy a pustili se do malování!

VÁNOČNÍ PERNÍČKY

VÁNOČNÍ PERNÍČKYJedno z center aktivit se v adventním tvoření zabývalo pečením, zdobením a následným umístěním vánočních perníčků.
Moc se nám povedly a krásně provoněly naši třídu v předvánočních dnech! :-)

PEČENÍ, ZDOBENÍ I SESTAVOVÁNÍ SE NÁM DAŘILO :-)

DOPIS JEŽÍŠKOVI

DOPIS JEŽÍŠKOVIV rámci našeho adventního projektu jsme si povídali o smyslu Vánoc a přišli jsme na to, že bychom Ježíškovi mohli napsat dopis s tím, co se nám povedlo, z čeho máme radost, nebo co se nám třeba v tomto roce úplně nevydařilo.
Dopisy jsme poté vhodili do "Ježíškovy schránky" a uvidíme, co se stane...

PSANÍ VYŽADOVALO SOUSTŘEDĚNÍ...

MIKULÁŠ

MIKULÁŠ5.12. jsme i v naší třídě přivítali Mikuláše, Čerta a Anděla. Mikuláš přečetl z kouzelné knihy, jací jsme šikovní školáci a co bychom třeba mohli zlepšit. Čert nás trošku pozlobil, ale Anděl na to všechno dohlížel a rozdal pak každému malý sladký dáreček! 

Nevinný

MIKULÁŠ V NAŠÍ TŘÍDĚ

VÁNOČNÍ STROMEČEK

VÁNOČNÍ STROMEČEKS rodiči jsme se pustili do výroby vánočních andělíčků...těmi jsme poté ozdobili třídní vánoční stromeček.

A VÁNOCE MŮŽOU ZAČÍT!!! Smějící se

ANDĚLSKÉ DÍLNIČKY

DIVADÝLKO "Půjdem spolu do Betléma" + VÝROBA LOUTEK

DIVADÝLKO Od 1.12. do 19.12. slavíme v naší třídě ADVENT a plníme adventní centra, kde zkoumáme samotný "advent" - co to je, jak je dlouhý, kdy začíná a čím končí, pečeme perníčky, vyrábíme zimní závěs do oken a prožíváme spoustu dalších zajímavostí, které se s adventem spojují.
Dnes jsme spolu s ostatními druháčky zhlédli divadelní představení "Půjdem spolu do Betléma", kde jsme si pomocí loutek a písniček připomněli, jak to bylo s narozením Ježíška.
Po představení nás čekali dílničky, kde jsme si vyrobili krásné dřevěné loutky. Na výběr jsme měli - Mikuláše, čerta, anděla, Marii, Josefa, ale i pejska nebo kočičku.
Loutky se moc povedly. Moc hezký předvánoční zážitek Smějící se!

NAŠE KRÁSNÉ LOUTKY

MOBILNÍ PLANETÁRIUM

MOBILNÍ PLANETÁRIUM25.11. do naší školy přijelo MOBILNÍ PLANETÁRIUM, které nám promítalo nejrůznější programy. Naše třída zhlédla pohádkové cestování Sluneční soustavou s názvem "Astronomie pro děti". Pomocí kouzelného raketoplánu a dvou průvodních postaviček - Zvídálka a Vševěda - jsme se prolétli na ostatní planety, zkoumali jsme Slunce - jeho velikost, teplotu a zodpovídali jsme si celou řadu dalších zvídavých otázek.
Celé promítání jsme strávili vleže v magické nafouklé bublině. Byl to velice zajímavý a poučný zážitek! Usmívající se

VÝSTAVA K POHÁDCE TŘI BRATŘI

VÝSTAVA K POHÁDCE TŘI BRATŘI21.11. jsme navštívili filmovou výstavu "Tři bratři" v Barrandov Studiu a odhalili jsme zákulisí vzniku pohádky. Pomocí interaktivních prvků jsme viděli, jak probíhá natáčení a byla nám představena jednotlivá filmová řemesla, která tvorbu pohádky doprovází.
Prohlédli jsme si části dekorací, kostýmy hlavních hereckých postav, zblízka jsme prozkoumali trikovou podstatu loutky vlka, kterou ve filmu obsluhovali cirkusoví akrobati.
Vystavené exponáty byly vybavené fotografiemi z natáčení, pracovními náčrty a skicami tvůrců a různými zajímavostmi o vzniku filmu.
Zahráli jsme si i malou scénku u vlka, který zrovna snědl babičku s Karkulkou.
Celá výstava neměla chybu! :-)

BARRANDOVSKÉ ATELIÉRY

Navštívili jsme výstavu k pohádce Navštívili jsme výstavu k pohádce \\Navštívili jsme výstavu k pohádce \\\\\\\\\\\\\\\\Navštívili jsme výstavu k pohádce \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\Navštívili jsme výstavu k pohádce \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\Navštívili jsme výstavu k pohádce \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\Navštívili jsme výstavu k pohádce \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\Navštívili jsme výstavu k pohádce \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\Navštívili jsme výstavu k pohádce \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\Navštívili jsme výstavu k pohádce \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\Navštívili jsme výstavu k pohádce \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\Navštívili jsme výstavu k pohádce \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\Navštívili jsme výstavu k pohádce \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

TŘI BRATŘI

TŘI BRATŘI12.11. jsme navštívili Multikino, kde pro nás bylo připraveno promítání pohádky "Tři bratři". Na pohádku jsme se moc těšili, abychom se mohli  jako budoucí herci inspirovat. Česká hudební filmová pohádka režiséra Jana Svěráka se nám moooc líbila, i když byla malinko strašidelná :-)

ŽIVOT NAŠICH PRABABIČEK

ŽIVOT NAŠICH PRABABIČEKCelý projekt jsme zahájili návštěvou Letohrádku Kinských, kde jsme zhlédli, jakým způsobem lidé dříve žili. Následně jsme se v centrech zabývali proměnou způsobu života, bydlení, předměty denní potřeby a průběhem lidského života. V centrech jazyka jsme se zaměřili na lidové písně, jejich původ a melodičnost. Centra matematiky zase dětem odkryly, jak lidé dříve měřili, když ještě nebylo pravítko ani metr. Ateliér a ručičky daly dohromady veliký model starého náměstí.

PENÍZKOVÁ HRA

PENÍZKOVÁ HRAVelký úspěch!!!
První majitel 1.000Kč v naší penízkové hře...GRATULUJEME, Honzíku :-)

Návštěva Státní opery

STÁTNÍ OPERA

STÁTNÍ OPERAV pondělí 3.11. jsme navštívili Státní operu, do které se podíváme ještě třikrát...a to v rámci projektu "HURÁ DO OPERY". Tentokrát pro nás byly připraveny ukázky z české opery - a to z opery Hubička a Hlas lesa.
Dětem byly vhodnou formou představeny hudební ukázky z oper, které pro pochopení doprovázely hrané scénky s mluveným slovem.
V malé pauze mezi operami nám sbormistr operního souboru popovídal o dirigování. Odvážlivci si to mohli na jevišti vyzkoušet. Našimi hrdiny byl Tadeášek a Amálka :-)

Moc se nám opery líbily a těšíme se na příští návštěvu!

LETOHRÁDEK KINSKÝCH

LETOHRÁDEK KINSKÝCHNavštívili jsme Musaion - program "Život našich prababiček", kterým jsme otevřeli stejnojmenný projekt. Kromě prohlídky krásných expozic jsme podojili kravičku, prohlédli si kadibudku a vyrobili jsme si dožínkový věneček Usmívající se

BUDULÍNEK

HOSPODAŘÍME S PENĚZI centra aktivit

HOSPODAŘÍME S PENĚZI centra aktivitPrvní naše centra vycházela z celoročního tématu, kterým je budování finanční gramotnosti.

Celoročním projektem je hra „Kde rostou peníze?“ – s myšlenkou finanční gramotnosti o smyslu a významu peněz, chování k penězům a hospodaření s nimi. Celou dobu nás bude provázet kniha Denisy Proškové.

BYSTRÉ UŠI

BYSTRÉ UŠISpolečně s ostatními druhými třídami se účastníme celoročního projektu "Bystré uši", kde se zaměřujeme na důležitost a význam zastavení se v dnešní uspěchané době. Učíme se umět naslouchat a vytvářet si vztah ke knihám, četbě (zvyšujeme čtenářskou gramotnost) a divadlu.

Po prvním zastavení u Notováníčka, kde jsme se seznámili s Ivánkem a společně se naučili písničku "Ivánku náš..." jsme tentokrát poslouchali pohádku O Budulínkovi.
Následně jsme pracovali se scénářem této krásné české pohádky, kterou jsme na závěr zahráli prvňáčkům. Pohádka se moc povedla a prvňáčci nás odměnili velikou pozorností a potleskem Smějící se

MY MÁME NAROZENINY :-)

ŠtěpánekAmálkaToníkEliškaTedyMíšaTomArinka a PéťaAničkaEliášAnežkaAdélkaNatálka

UŽ JSME DRUHÁCI

UŽ JSME DRUHÁCITak takhle jsme se nakreslili Usmívající se

ROZVRH HODIN

ROZVRH HODIN

NÁSTĚNKA

YOUTUBE KANÁL

Videa ze školních akcí a krátké filmy vytvořené v rámci výuky  i zájmových kroužků můžete nově sledovat na školním kanálů na Youtube.

MÁME FACEBOOK

Dění ve škole sledujte i na Facebooku.

UPOZORNĚNÍ PRO NÁVŠTĚVY

V zájmu zvýšení bezpečnosti žáků ve školní budově je nutno návštěvu předem ohlásit (mailem, telefonicky).
Návštěvy, prosím, hlaste tomu, s kým se potřebujete setkat.
Neohlášené návštěvy nebudou vpuštěny do budovy.
Děkujeme za pochopení.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

Vážení rodiče, nabízíme Vám manuál pro snadnou orientaci v novém prostředí elektronické žákovské knížky, kterou zavádíme od 4. do 9. tříd.
Jméno:
Heslo:

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy