LVK

Lyžařský výcvikový kurz
Naše škola pořádá každoročně pro žáky 7. tříd zimní lyžařský výcvikový kurz.
Cílem kurzu je sjezdové lyžování, snowboarding a běžecké lyžování dle sněhových podmínek. Lyžařské výcvikové kurzy probíhají v horských středicích České republiky s účastí učitelů tělesné výchovy, třídních učitelů a instruktorů sjezdového lyžování a snowboardingu.
Přínosem tohoto kurzu pro naše žáky je hlavně rozšíření si pohybových dovedností, zlepšení kondice a zdravotního stavu žáků, seznamuje děti s pobytem v přírodě v zimním období a přispívá k otužování. Pobyt na horské chatě a večerní program pomáhá utvářet pozitivní atmosféru ve třídě a formuje charakterové vlastnosti žáků.

Lyžařský kurz patří k neúčinnějším a nejzábavnějším formám výuky tělesné výchovy!!!