VÝTVARNÉ ZAMĚŘENÍ

Výtvarné zaměření pro talentované žáky 2. stupně

Od šestého ročníku postupuje jedna z paralelních tříd podle zvláštního programu. Do výuky je zahrnuta rozšířená dotace hodin výtvarné výchovy, práce v keramické dílně, umělecká řemesla a práce se dřevem. Každý, kdo chce nastoupit do této specializované třídy, musí úspěšně složit přijímací zkoušky. Žáci prezentují svá díla na výstavách, Vánočních trzích a Zahradní slavnosti.

Výuka ve výtvarných třídách
Výtvarné třídy mají tři hodiny výtvarné výchovy týdně, hodiny jsou půlené, tudíž v jednom ateliéru pracuje maximálně 14 dětí. V průběhu školního roku se při výuce vystřídají dva pedagogové, aby se děti seznámily s rozdílnými přístupy nejen k výtvarným činnostem, ale k umění vůbec.
Kromě hodin VV, ve kterých se žáci naučí malířským, grafickým a kreslířským dovednostem a seznámí se s mnohými výtvarnými řemesly, kdy pracují s nejrůznějšími materiály a vytváří trojrozměrné objekty, mají tzv. pracovní činnosti - keramiku a dílny, v nichž nejčastěji pracují se dřevem, ale setkají se také například s pórobetonem nebo kovem.
Výsledky svých výtvarných prací žáci prezentují nejen na mnoha výstavách, ale také na zahradní slavnosti, kde se netradiční módní přehlídka stala zlatým hřebem této nejvýznamnější společenské akce.
Pro zájemce organizujeme přípravu ke zkouškám na výtvarné školy. Halina Suková, která tuto přípravku vede se i v letošním školním roce může pochlubit 98 % úspěšností při přijetí.
Součástí výuky jsou každoroční plenéry. Děti se naučí zachytit přírodu ve své různorodosti. Navíc výjezdy upevňují kolektiv a dá se říci - výtvarníci žijí společně, učí se toleranci a pochopení pro lidské odlišnosti. I když ze všech dětí, které absolvují výtvarné třídy, nebudou noví Picassové ani Monetové, dostanou příležitost, aby z nich vyrostli citliví a vnímaví lidé.

POZOR ZMĚNA NÁHRADNÍHO TERMÍNU TALENTOVÝCH ZKOUŠEK

Věnujte, prosím, úpozornost změně  náhradního termínu zkoušek do výtvarných tříd. Z organizačních důvodů se termín posouvá na 5.6.2017. Zkoušky proběhnou ve stejném čase od 9:00 do 13:00.
Celkové vyhlášení výsledků  zkoušek bude tedy posunuto na 7. 6. 2017.