zadání práce od 11. - 15.5. 2020

2.C ZADÁNÍ OD 11. DO 15.5. 2020

Ahoj děti!

Doufám, že zakreslujete/zapisujete kvetoucí rostliny do deníku! Já se už těším na bezinky, protože máme doma všichni moc rádi vůni bezinkové šťávy.

Ve videopozdravu si ukážeme, co nás čeká a vysvětlíme si slova citově zabarvená (hanlivá = vyjadřujeme špatný citový vztah, lichotivá = vyjadřujeme hezký citový vztah). Slova citově neutrální vztah člověka k věci nevyjadřují.

V online hodině (út nebo st v 11:00) si procvičíme slova citově zabarvená a slova citově neutrální, zahrajeme si SOVU na čísla, procvičíme násobilku a společně vyřešíme autobus s. 18. Připrav si na hodinu plyšáka, maňáska, panenku nebo jinou postavičku, živé zvířátko, penál, učebnici češtiny a matematiky a řešení slova DŮM z videopozdravu.

M:

s. 17, 18 učebnice (kromě hry na s. 18)

s. 16 růžový sešitek

ČJ:
PL “U dědečkova včelína” obě stránky - procvičování významové stránky slov
nebo náhradní PL

PRV:

HMYZ
opylovači - prezentace (pokud si ji nemůžeš prohlédnout, nebo chceš udělat víc, pak vypracuj s. 55 v prac.sešitě a s. 52 učebnice).

Cíle:
pomáhám opylovačům a vím proč

rozliším slova citově zabarvená a slova neutrální

řeknu 3 věty o včelách

umím násobky 8

________________________________________________________

nepovinně:

pracovní listy o včelách

procvičování významu slov: http://rysava.websnadno.cz/ceskyjazyk_2.roc/citove_zabar1.htm

PL slova neutrální a citově zabarvená

násobení šifra

stovková tabulka - doplňování čísel

Pokračuje výzva s psaním příběhu se slovy určitého grafického zápisu.

do 17. 5. prosím rodiče o odevzdání:

hodnocení
PL U dědečkova včelína (nebo náhradní PL)

tabulku čtení (můžete na list dopsat i titul, autora - co děti zrovna čtou, děkuji! - kdo ještě nedodal)

výpisky z prezentace HMYZ

Příště si společně vyhodnotíme pokus s rostlinkami - odkud bere semínko sílu? Proč rychleji roste v zakryté nádobě? Čím se vlastně rostlinka živí?