zadání práce od 20. - 24. 4. 2020

2.C zadání práce 20. - 24.4. 2020

Ahoj děti!
Posílám přehled práce na tento týden. Zaměříme se opět na pečlivou kontrolu úkolů - některým už jde vážně skvěle! Opět si připravte plán práce. Pokud jste nikoho zatím neobdarovali - udělejte to! Pište další návrhy na sdílenou tabuli - zatím tam máme druhohory, vesmír, mimozemšťany, slunce, pokémony, různá zvířata a jídlo. Ve videu (klikni) si tento týden zahrajeme SOVU, vysvětlíme si práci v češtině a překlápění krychlí v matematice (klikni pro přehrání). Těšte se, video ve videopozdravu způsobilo můj poněkud robotický hlas :o).

Od skončení zimy sledujeme jaro. Přemýšleli jste nad tím, jak rostlina pozná, že už má začít zase růst a zelenat se? Rostlina potřebuje pro život určité podmínky, bez nich se jí nebude dařit. Na jaře se všechny tyto důležité věci sejdou a rostlina vyroste. Které podmínky to jsou? Na základě vlastního bádání je určitě dáte dohromady všechny. Poslechněte si audio zadání od Aničky a připravte si 4 nádoby na sázení a dostupná semínka (třeba řeřichy). Aničky nahrávka je rozdělena na dvě části a tento týden si poslechneme pouze tu první část - druhá slouží k vyhodnocení pokusu s rostlinami a pustíme si ji, až rostliny vyrostou a bude co pozorovat :o).

ČESKÝ JAZYK:

Opakování čj s. 61,62 a 60/12a,b (dě, tě, ně + opakování párových souhlásek)

Otík + PL - jedna kapitola

deník jedna věta denně

MA

růžový sešitek s. 12 a 13

učebnice s. 6, 8 a 9/1 a 2 (matematici mohou klidně celou stranu 9)

PRV

s. 46 a 47 (kdo ji ještě nemá hotovou) - opakování o jaru (v učebnici na s. 44 a 53 najdeš nápovědu, pokud nebudeš vědět)

BÁDÁNÍ: zvuková nahrávka - zadání bádání od Aničky + přílohy - odevzdání popisu rostlin (květináče A, B, C, D) až bude hotovo (cca za 14 dní), tento týden odevzdat úvodní pracovní list.

cíle:

kontrola samostatná podle klíčů

pracuji s plánem učení

potěšil(a) (obdaroval(a) jsem někoho doma

zasadil(a) jsem semínka k pokusu

z MA mi šlo nejlépe:                    nešlo mi:                              , protože

ve slabikách dě, tě, ně nepíši háček nad souhlásky

TENTO TÝDEN PROSÍM RODIČE o odevzdání pracovního listu k pokusu s rostlinami, stránky z učebnice češtiny a matematiky a hodnocení z žákovské.

další výzva pro fyzicky zdatné - vydržet jeden celý trénink s Jakubem Bínou :o), nabídka hlavně pro Tondu B., který se chtěl učit tělocvik! Např. tento: https://www.mall.tv/cvici-cele-cesko/cvici-cele-cesko-pondeli-6-4. Kdo nemá možnost cvičit s Jakubem, může si dát místo toho skoky přes švihadlo - schválně, kdo si dá nějaký osobní rekord!

výzva na celý duben - povinný úkol, ale splnění dlouhodobé:   https://cz.pinterest.com/marketabrenikova/tk%C3%A1me-ta%C5%A1ti%C4%8Dku-%C5%A1kapul%C3%AD%C5%99/

_____________________________________________________________

nepovinné úkoly:

prvouka pracovní sešit s. 48 - Velikonoce

osmisměrka zvířata a rostliny

šifra - MA

rýsování - obrázek

násobení a spravedlivé dělení

párové souhlásky - pohár zmrzliny

párové souhlásky - křížovka

nadřazená slova - křížovka

pavučinky

procvičování toho, co je potřeba na známých webech

písanka jakákoliv strana do s. 35

Příští týden si dáme trochu hudební výchovy a něco z toho, o co jste si napsali!