1. stupeň - představení Jmenuji se Orel

Úžasným představením s názvem Jmenuji se Orel v divadle Kampa začal náš půlroční projekt pro 1. stupeň. Žáci ze tříd 3. B, C a 5. B byli první, kteří shlédli toto divadelní představení, které je vytvořené na námět autorky Romi Grey stejnojmenné knihy Jmenuji se Orel. Tématem se stal chov slepic v klecích a co se stane když.... Žáci velice ocenili nezapomenutelné herecké výkony: slepic, kocoura, bobra a dalších postav v podání paní herečky Duškové a pana herce Menšíka. Diváky do děje vtahoval občasný rap herců, jednoduše zmelodizované texty a volně položené otázky, na které se ozvala z publika odpověď. Herci bravurně reagovali na dětské publikum a některé náročnější pasáže v průběhu představení žákům přizpůsobovali, případně vysvětlovali a přibližovali okolnosti děje. Představení bylo velice vtipné a žáci žasli nad tím, že pouze dva herci zvládnou odehrát přesvědčivě a zároveň zajímavě tolik postav a pracovat s několika převleky a kulisami. Další třídy, které mají představení před sebou, se opravdu mohou těšit na prima kulturní zážitek!