AKTUÁLNĚ ZE ŠKOLY

VÝZVA - KNIHOVNIČKY

V prvním patře naší školy už rok děti 1. stupně s velkou oblibou využívají volně přístupné knihy.

Rádi bychom rozšířili nabídku i pro ostatní žáky.

Pro menší děti z 1. a 2. tříd potřebujeme knihy pro začínající čtenáře, pohádky, encyklopedie, komiksy apod. Žáci 2. stupně užijí více časopisy, např. ABC, Koktejl, Naše příroda, Vesmír, …

Pokud vám doma přebývají nějaké tituly, rádi je ubytujeme v našich nových knihovničkách. Nosit je můžete do konce října na recepci školy.

Děkujeme.

NABÍDKA KROUŽKŮ

Vybírejte z široké nabídky volnočasových aktivit, probíhajících v prostorách školy - kroužky výtvarné, sportovní, hudební technické i přírodovědné, pořádané jak školou, tak ověřenými provozovateli. Nabídka ještě není kompletní, kroužky u kterých není uvedeno zahájení v tomto školním roce ještě nejsou potvrzeny a informace se může změnit/upřesnit.
Aktuální nabídka kroužků - včetně termínů, cen i kontaktů.

PRÁCE ŽÁKŮ Z ANIMOVANÉ TVORBY 2018/19

Na školním kanále Youtube můžete sledovat práce žáků devátých tříd z povinně volitelného předmětu Filmová tvorba a také práce žáků v kroužku Filmová animace. Každé video je originál.
Youtube kanál.

PROSBA O OMEZENÍ PLATEB OBĚDŮ V HOTOVOSTI

Vážení rodiče, vzhledem k tomu, že od prosince ruší petřinská  pobočka KB peněžní pokladnu a výběr  i ukládání peněz bude přes bankomat, vás tímto oslovením prosíme, abyste zvážili zavedení trvalých příkazů na placení stravného. Pokud ke změně přistoupíte, vedoucí školní jídelny od vás bude  potřebovat č.účtu, z kterého budete obědy platit, aby pak koncem školního roku vám na toto č.úč.poslala přeplatky. Po obdržení tohoto č.vám přidělí variab.symbol a podá další instrukce.
Děkujeme za spolupráci a pochopení.
Obracet se můžete na  paní Renatu Šimkovou vedoucí školní jídelny - telefonicky 235090741 nebo emailem na adresu r.simkova@zspetriny.cz

RIZIKOVÉ JEVY SOUVISEJÍCÍ SE ZÁVISLOSTÍ NA INTERNETU A SOC. SÍTÍCH

Novým trendem se staly informační a počítačové technologie, které jsou dnes běžně dostupné i žákům na 1. stupni. S tím souvisí nové rizikové jevy, které bychom vám ve stručnosti chtěli představit.