zadání práce od 6.4. - 17.4. 2020

LENKA SZTURCOVÁLENKA SZTURCOVÁ

ČJ

Český jazyk 2.díl - str. 27-33

Povinný diktát (prosím nadiktovat dětem na papír a poslat formou obrázku na mail nebo WhatsApp):

Páv se p_šnil svými p_rky. Tapír je lichokop_tník. Klop_tl jsem o p_tel p_sku. Netop_r létá v noci. Sp_sovatel napsal další kap_tolu. P_š menší p_smena. Nep_skej pod oknem, kap_tán spí. Listonoš roznáší dop_sy a časop_sy. Prop_sovací tužka leží vedle lamp_čky.

MA

Matematika učebnice - vypracujte do sešitu:

str. 63/1, 4, 5, 6;  64/ 1, 2, 4;  65/oranžový rámeček, 1, 2, 3, 4

Matematika pracovní sešit 2.díl - str. 9 - 11

Stranu 11 z pracovního sešitu mi prosím zašlete na mail nebo WhatsApp.

PRV

Prvouka učebnice - str. 55, 56 a 57 (kapitoly: “Společné znaky rostlin” a “Části těla kvetoucích rostlin” )

Prvouka pracovní sešit - str. 48 a 49

Velikonoční kvíz:

Choďte hodně do přírody a nakukujte přes ploty do zahrádek. Najdete tam spoustu krásných jarních kytiček. Zkuste je poznat ;)

ANGLIČTINA

E.PILAŘOVÁ zadání práce najdeš v přílohách :))))

H.PÍCLOVÁ   Unit 7

1/ Opakování str.48 - 50 - učebnice

2/ Zahrajte si hru str.51 - učebnice “ Vyberu si číslo, nikomu neříkám, ale popisuji osobu a druhý hádá správné číslo”

3/ Cvičebnice str.62/2  63/2 64/3  65/2

4/ Pracovní list, prosím, vyplněný nalepte do školního sešitu

L.SZTURCOVÁ:  PS: str.53

54/2

91-92 (vyrob si velikonoční přáníčko, hezky ho vybarvi a dej někomu, koho máš rád(a) k Velikonocům
UČ: str. 68 - 69 (pročti si se starším sourozencem nebo s rodiči)
PRACOVNÍ LIST  - animals (v příloze)
PŘEJI TI KRÁSNÉ VELIKONOCE! :-)

POZNÁMKY

Milé děti,

tento týden by nás čekala VELIKONOČNÍ CENTRA, kde bychom se věnovali oslavám těchto jarních svátků v různých koutech světa. V kvízu na obrázku v prvouce se aspoň trošku můžete dovědět, jak to v které zemi mají. Mne zaujala ta dvojka :D. Asi to zkusím. Jsem zvědavá, na kolik se Tomášek cení  :D.

Ale zpátky k centrům. V těch bychom se věnovali také pečení mazanců a vyrábění. Proto vám posílám odkaz na obrázek kohoutka z luštěnin, které jistě doma máte. Pokud ne, můžete použít i těstovinky a různé jiné suroviny. Úkol je to samozřejmě nepovinný, ale velice by mě potěšilo, kdybyste mi poslali vaše výtvory a také nějakou fotečku vás. Už se mi po vás moc stýská. Volejte a pište zprávičky o tom, co děláte a jak se vám daří.

Přejeme vám s Tomem krásné Velikonoce a noste roušky a dodržujte hygienu, ať to všechno brzy skončí :)

Vaše Helča :*