zadání práce od 9. – 13.3. 2020

PŘEDMĚT

ZADÁNÍ

ČJ

Pracovní sešit: s.28/2a,b, 29/3,4,30/331/5a,b,6a,b,7,a,b,8a.
Doporučuji číst zadanou četbu- Povídky a Nové povídky od Z.Svěráka.

MA

UČIVO VLOŽENO NA CLASSROOM

AJ

(Mgr. Hedvika Píclová): Opakování minulých tvarů nepravidelných sloves. Gramatika Unit 4 str.45 a v pracovním sešitě str.78, vypracovat cv. 45/5 v učebnici, přečíst str.44 Sir Bedivere and Excalibur.
M. Křiváčková
a) učit se slovíčka v pracovním sešitě z unit 4/ A King Arthur, B The Burglar, C Imagination + Adjectives with –ed or –ing, D Kids

b) přečíst si text v učebnici na straně 50 + vypracovat úkoly 1b, 2; dále udělat cvičení 4 a 5 na straně 51 – obě cvičení napsat do sešitu (i překlad)

c) pracovní sešit strana 40/cv. 1, 2 – jsou do úkoly k výše zmíněnému textu
Eva Pilařová
 pracovní sešit str. 34/ cv. 1,2 , str. 67 / CV. 2, 3,4 , str. 68/  celá !!!

CIZÍ JAZYKF -Opakování lekce 4-6 + slovní zásoba
N -Projekt Mein/-e Traumland / Traumstadt - (vysněná krajina nebo město, kde bych chtěl žít, nebo kam bych se jel podívat).Úkol -  Na samostatní papír A4, vyberte si vysněnou zemi nebo město. Představit vybranou zemi (co je pro ně typické, vyjmenovat známé místa nebo památky). Zdůvodnit, proč jsem si vybral právě tuto zemi/město, co tam chci vidět/dělat a s kým bych se tam jel podívat. Doplnit o obrázky. Hodnotím obsah, gramatiku, formu.

N - Adam Kejhar
Dokončit str. 73/4,5,  str. 78/6,7

RJ  PŠ     str.  42-43

D

učivo vloženo na classroom  - nemáte-li heslo, kontaktujte d.kavkova@zspetriny.cz

přečíst učebnici str.67-71- Neúnavná srdeční pumpa a Boj s vetřelci ,
výpisky do sešitu + písemně odpovědět na otázky str.66/3,4),str.68/1-4), str.71/1-5)

Z

Naučte se poznávat pražské památky podle obrázků ze souboru Zem 8 Praha_nahledy obrazku

Zkuste si najít na internetu jiné fotografie těchto památek, v poznávačce budou jiné záběry.
PŘÍLOHA POD TEXTEM

FY

Paralelní a sériové zapojení – načíst učebnici, zhlédnout video

Uč. Str. 118 až 124

ohmův zákon uč str. 137 – 142 načíst učebnici, zhlédnout video a do sešitu spočítat příklady

všechny příklady se pokuste vyřešit do sešitu z následujícího odkazu

OV

Na internetu najít,

a) co všechno obsahuje strukturovaný životopis + jak jsou časové údaje o vzdělání a dosavadní praxi řazeny

b) co je motivační dopis, co obsahuje

CHpřečíst učebnici  str.50- DUSÍK a str. 52-53- SÍRA, FOSFOR,UHLÍK + udělat
výpisky do sešitu + písemně odpovědět na otázky str.53/1,2,3,5,6.)

ZEMĚPIS

PRAHAPRAHA