Obnova ovocného sadu

V týdnu od 22.11. do 25.11. proběhlo na naší školní zahradě v rámci projektu KROK ZE ŠKOLY DO PŘÍRODY sázení stromů a keřů. Díky odborníkům paní Hoffmannové, panu Štindlovi a panu Kejhovi jsme se dozvěděli vše, co k sázení patří, pomohli nám s organizací prací a aktivně se samotným sázením. S citem zahradníků nás zasvětili do světa života stromů. Patří jim naše velké poděkování za čas, který nám a naší zahradě věnovali. Obnovy ovocného sadu a lesa se zúčastnili všichni žáci školy. Ti nejmenší strom sázeli společně, uschovali pod strom tajnou zprávu nebo poklad. Sázení doprovodili rituálem nebo jiným tajemnem. Některé třídy zakomponovaly sázení třídního stromu do celodenního projektu věnovanému ochraně životního prostředí. O tom, jak si práci děti na zahradě užily, vypráví fotodokumentace. Strom je jeden ze symbolů přírody, síly a dlouhověkosti. Děti budou dlouho vzpomínat na tyto chvíle a věříme, že budou mít ke stromu i hlubší vztah, budou si ho vážit, možná ho budou chtít i občas obejmout nebo si s ním budou chtít popovídat...

Sad je vysazen.