logotyp
Login
stranka-aktualne-245

Ročník 2009/2010

Plenér 7A Strnadovský mlýn

Na červnovém plenéru se 7A jsme byli ve Strnadovském mlýně u Sedlčan. Počasí nám nepřálo, přesto děti vytvořily ze studií tužkou pěkné malby zvířat a z rozmalovaných krajin dokončily v "ateliéru" mlýna hezké obrázky.

Obrázků: 1-4 z celkem: 160    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

Datum akce: Fri, 4.6.10

Loučení s devátými třídami - Zahradní slavnost 2010

Na Zahradní slavnosti 2010 jsme si prohlédli výtvarné objekty ve školní zahradě, zamáčkli jsme slzu při loučení s devátými třídami a přivítali jsme budoucí prvňáčky...

Datum akce: Thu, 27.5.10

Akademie 1. stupeň - Zahradní slavnost 2010

...zatleskali jsme vystoupení country tanců, vystoupení s vozidly, aerobiku, pochválili a odměnili jsme školní reprezentanty...

Datum akce: Thu, 27.5.10

Aukce výtvarných děl - Zahradní slavnost 2010

...v tradiční aukci vydražoval tentokráte zchudlý šlechtic svá nejlepší díla, pochopitelně vytvořená žáky naší školy...

Datum akce: Thu, 27.5.10

Módní přehlídka "Protiklady" - Zahradní slavnost 2010

...na každoroční módní přehlídce ukazují žákyně, ale i žáci modely, které vytvářejí po celý rok v hodinách PVP Oděvní tvorba. První část měla téma "Protiklady". Žáci vytvořili modely a doplňky pod vedením paní učitelky Sukové a vystoupení s nimi nacvičila paní učitelka Nuslaerová.

Datum akce: Thu, 27.5.10

Módní přehlídka "Geometrické tvary" - Zahradní slavnost 2010

...druhou část módní přehlídky s názvem "Geometrické tvary" připravila a nacvičila paní učitelka Vaněčková.

Datum akce: Thu, 27.5.10

Londýn

V Londýně jsme vystoupili v South Kensingtonu, metrem jsme se svezli na Westminster. Lodí jsme se pak projeli na Greenwitch s výhledy na Tower, Tower bridge a další památky. Po návratu zpět na Westminster jsme viděli Westminster Abbey, Houses of Parliament. V St. James parku jsme obdivovali šedé veverky, kachny, husy, volavky a další ptactvo. Další vycházka vedla přes Buckingham palace, Abbey road, Trafalgar square, Piccadilly circus, čínskou čtvrť, Soho, na Leicester Square, kde jsme měli ještě chvíli rozchod, a pak přešli k autobusu, který nás odvezl do Prahy.

Datum akce: Sat, 8.5.10

Lanďs End a Penzance

Další náš výlet směřoval na Lands End - nejzápadnější výběžek Anglie. Cesta byla trochu delší než jindy, ale překrásné výhledy na mořské útesy s malebnou krajinou, porostlou trávou a vřesem, stály za to. Viděli jsme Poslední dům v Británii i ostrov, kde hledali Harry Poter s Brumbálem viteál. Zstavili jsme se ještě ve městě Penzance, centru západního Cornwallu.

Datum akce: Fri, 7.5.10

Anglie 2010 - Exeter a Torquay

Po škole jsme vyrazili na výlet do Exeteru, krásného městečka s katedrálou. Pořádně lilo, tak jsme po krátké procházce zůstali v katedrále, kde bylo na co se dívat. Autobusem jsme se přesunuli do Torquay, městečka nazývaného "Anglickou riviérou". Má skutečně jakoby středomořský charakter s palmami, písečnými plážemi a vzdušnou lázeňskou architekturou. Prošli jsme se po pláži i pěkným městem a zamířili zpátky do Plymouth.

Datum akce: Thu, 6.5.10

Anglie 2010 - Plymouth

Dopoledne jsme měli výuku ve škole ve třech skupinách. Po výuce jsme navštívili komplex akvárií s rybami, žraloky, vodními želvami, korýši, korály, hlavonožci, sasankami a mnoha dalšími vodními živočichy.  Z akvárií jsme přešli k pevnosti a majáku. Po další procházce starým městem jsme zakotvili na nákupech v nákupní zóně.

Datum akce: Wed, 5.5.10

Anglie 2010 - Paříž a Portsmouth

Jeli jsme autobusem přes Německo a Francii do Paříže, kde jsme brzy ráno zaparkovali u Eifelovy věže. Bylo chladno, foukalo, a tak jsme svižně pochodovali na vyhlídku Trocadéro okolo Vítězného oblouku na na Champs de Ellysées procházkou po nábřeží Seiny k Louvru přes most Alexandra III na bulvár St. Michel. Projeli jsme se lodí po Seině, a pak následovala dvouhodinová mikroprohhlídka Louvru. Metrem jsme se přiblížili k Eifelovce, vyjeli jsme až nahoru a rozhlédli se po Paříži. Včer jsme přejeli k hotýlku F1 směrem na Calais. Pojedli jsme párky, vyspali jsme se a po snídani jsme vyrazili k Eurotunelu. V Anglii jsme zastavili ve městě Portsmouth, kde jsme prošli námořní muzea a loď Victory Admirála Nelsona. V Plymouthu si nás po osmé večer rozebraly hostitelské rodiny.

Datum akce: Tue, 4.5.10

Motýli.

V úterý 20.dubna navštívily šesté a sedmé třídy výstavu motýlů v skleníku Fata morgana v botanické zahradě v Troji.

Datum akce: Tue, 20.4.10

Vernisáž výstavy Tajemství

Vernisáž výstavy Tajemství proběhla 13. 4. 2010 od 18:00 hodin ve výstavních prostorách Ústavu makromolekulární chemie na Petřinách. Malby, kresby, trojrozměrné modely i keramika přilákaly mnoho návštěvníků, kteří si poslechli tematické básně a prohlédli výstavu.

Datum akce: Tue, 13.4.10

Velikonoční dílny

V pátek 19. března se v naší škole opět uskutečnily velikonoční výtvarné dílny. Účastníci prožili příjemné tvořivé odpoledne s výrobu velikonočních a jarních dekorací.

Datum akce: Fri, 19.3.10

Vánoční trhy a dílny

11. prosince od 15:00 do 18:00 hodin proběhly již tradiční předvánoční tvořivé dílny a prodeje. Na všechny návštěvníky čekala příjemná atmosféra, zajímavá nabídka činností v dílnách, možnost zakoupení drobných výtvarných předmětů z tvorby našich dětí a dobroty připravené  ŠJ. Odpolední program oživilo aerobikové vystoupení našich děvčat.

Datum akce: Fri, 11.12.09

Mikuláš ve škole

V pátek 4.12. obcházeli naší školu Mikuláš s Andělem a Čertem.

Datum akce: Fri, 4.12.09

Zdravé muzicírování

V pátek 4.12. mezi nás přišli Petr Broniš  a Pavla Skálová s pořadem Návrat Koncovky aneb Zdravé muzicírování, který sliboval: „ Díky práci v kruhu s přirozeně laděnými nástroji navodíme velmi rychle přátelskou atmosféru, ve které je prostor pro uvědomění si sebe sama a prožívání svých vlastních pocitů. Každý si vyzkouší hrát na několik hudebních nástrojů, a velmi příjemnou formou se dostane do kontaktu se svým strachem z hraní, předsudky, zakřiknutostí, bloky, které brání uskutečnit své sny nebo být sebevědomým a rovnocenným kamarádem. Hudební nástroje jsou prostředkem k neverbální komunikaci a k vyjádření pocitů o kterých se nehodí mluvit "...děti byly s bubínky, píšťalami a dalšími nástroji velmi spokojené

Datum akce: Fri, 4.12.09

Divadlo staletí

Ve středu 18.11. navštívili žáci 6. - 9. tříd představení  Pouličního divadla D3 z Karlových Varů. Divadlo jednoho herce Viktora Braunreitera v programu "Divadlo staletí" nás pobavilo i poučilo.

Datum akce: Wed, 18.11.09

Dílny adopce hedvábí

 V sobotu 14. 11. proběhly dílny s malováním na hedvábí pro žáky i rodiče. Výtěžek dílen bude použit pro studium dalšího adoptivního stdenta v projektu "adopce na dálku".

Datum akce: Sat, 14.11.09

Lampionový průvod

 

Datum akce: Wed, 11.11.09

Dernisáž výstavy Květomluva

V pondělí 2.11. proběhla slavnostní dernisáž výstavy KVĚTOMLUVA v KLUBU V JELENÍ  Jelení 13, Praha 1. Obrázky malovali žáci 6-9 tříd s výtvarným zaměřením a žáci 1. stupně ( výtvarný kroužek ).
Použité výtvarné techniky: malba temperovými barvami, kresba pastelem, kašírování. Kdo dobře hledal, našel v obrázcích odpovědi na otázky: Mohou květiny mluvit? / Mají květiny duši? / Co se stane, když se moje duše zabydlí v květině? Dověděli jsme se vážně, ale spíše nevážně, co znamenají některé názvy květin ........

Datum akce: Mon, 2.11.09

Akční den

Akční branný den dne 27.10.2009 Tento den je z větší části v režii žáků 2. stupně, kteří si pro děti 1. až 5. tříd připravují informace a úkoly z oblastí: -poskytnutí první pomoci -bezpečnost silničního provozu -chování v krizových situacích -požární ochrana -chování v přírodě atd. Prvňáci a druháci si letos zasportovali ve Hvězdě, kde pro ně 6.A,B a C připravily bojovku. Děti běžely trasu po fáborkách a cestou plnily na stanovištích různé úkoly. Pro ostatní třídy byl připraven program ve škole a v jejím okolí. Doplnily ho ještě lanové aktivity v tělocvičně, prohlídka hasičských vozů a praktický nácvik poskytnutí první pomoci včetně umělého dýchání s profesionálními zdravotníky. Celý den se nám vydařil, i počasí se umoudřilo.

Datum akce: Tue, 27.10.09

Dílny pro seniory

V pátek se uskutečnily v pořadí již čtvrté výtvarné dílny pro seniory, tentokrát zaměřené na vazbu ze suchých rostlin. Výsledkem příjemně stráveného odpoledne byly podzimní věnce a květinové kompozice, které si účastnice dílen hrdě odnesly domů. Chtěli bychom pozvat všechny potenciální zájemce o další tvořivé setkání, a to v pátek 13. listopadu, kdy se bude malovat na hedvábí.

Datum akce: Fri, 23.10.09

Plenér podzim 2009

Podzimní plenér slavil několik prvenství : jednak po dlouhé době nesněžilo! Dokonce ani nepršelo a bylo TEPLO!!! Ať už si úspěchy za ovládnutí počasí připisuje kdo chce, jasné je, že jsme přivezli nejvíc obrázků v přepočtu na jedince za celou dobu podzimního malování.
Dalším vítězstvím bylo ovládnutí prasete Franty, které se stalo členem týmu po té, co Hugovi sežralo tužky a Petrovi karimatku.

Datum akce: Fri, 9.10.09

Ladronka 09

Letošní Ladronka-fest proběhl ve znamení slunce. Stejně jako ono zářily modelky, které bezchybně odtančily složitou choreografii, zvukař pustil správnou hudbu ve správný čas a potlesk, který obě přehlídky sklidily, byl zakončením astronomického roku našich návrhářek. Začal jim nový letopočet, nová práce s premiérou na Zahradní slavnosti.

Datum akce: Sat, 19.9.09

Zážitkový kurz 6C

Zážitkové kurzy 6. tříd proběhly v rekreačním středisku Pařez v Českém ráji. Očekávání ze školních webových stránek byla plně naplněna, spolupráce se SESem byla výborná.

Datum akce: Thu, 17.9.09

Zážitkový kurz 6A

Zážitkové kurzy 6. tříd proběhly v rekreačním středisku Pařez v Českém ráji. Očekávání ze školních webových stránek byla plně naplněna, spolupráce se SESem byla výborná.

Datum akce: Thu, 10.9.09

Zážitkový kurz 6B

Zážitkové kurzy 6. tříd proběhly v rekreačním středisku Pařez v Českém ráji. Očekávání ze školních webových stránek byla plně naplněna, spolupráce se SESem byla výborná.

Datum akce: Fri, 4.9.09

Základní škola Petřiny - sever, Praha 6, Na Okraji 43

Adresa:
Na Okraji 43/ 305,
162 00, Praha 6

Tel: +420 235 090 730

Fax: +420 235 090 752
E-mail: skola@zspetriny.cz

IČO: 48133795
Datová schránka ID: i7q3esz

Zřizovatel
Zřizovatel:
MČ Praha 6
Cesta je cíl
Youtube ZŠ Petřiny Sever
Facebook ZŠ Petřiny Sever
Instagram ZŠ Petřiny Sever
Eshop ZŠ Petřiny Sever

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy