logotyp
Login
stranka-aktualne-245

Ročník 2012/2013

Zahradní slavnost loučení 9. tříd.

9. A se loučila z lodi, kterou proplula svými společnými zážitky z uplynulých čtyř let, 9. B tanečními kreacemi a 9. C „realistickou ukázkou“ průběhu výuky v jejich třídě.

Obrázků: 1-4 z celkem: 79    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

Datum akce: Thu, 20.6.13

Zahradní slavnost Akademie1.

Na tradiční akademii nechyběla třídní vystoupení, taneční a pěvecká.

Datum akce: Thu, 20.6.13

Zahradní slavnost Aukce.

V napínavé aukci byly vydraženy obrazy žáků i keramika.

Datum akce: Thu, 20.6.13

Zahradní slavnost Módní přehlídka.

Vyvrcholením Zahradní slavnosti byla strhující módní přehlídka na téma Cirkus, připravovaná po celý rok žáky z výtvarných tříd pod vedením paní učitelky Sukové.

Datum akce: Thu, 20.6.13

Zahradní slavnost Akademie2.

Akademie gradovala několika překrásnými aerobiky a ukázkou umění joja. Velmi zábavné bylo taneční vystoupení učitelů s žáky 9. tříd.

Datum akce: Thu, 20.6.13

Otevírání školního hřiště - fotbal

Nebývale silný a vydatný déšť nám odložil letošní Zahradní slavnost, ne však slavnostní otevírání zrekonstruovaného školního hřiště, kterého se zúčastnila řada významných hostů ze sportovního světa i městské části Praha 6. Bývalí žáci naší školy, dnes již pánové v nejlepších letech, sehráli dva krásné zápasy s našimi mladšími a staršími žáky. Nehledě na proudy vody shůry nám připravili krásný sportovní zážitek.

Datum akce: Thu, 30.5.13

Vídeň - ZOO

14. května jsme navštívili Vídeň, kde jsme jsme se poučili a pobavili v nejstarší a velmi krásné zoologické zahradě. Zvířata celého světa včetně pand a koal nám pózovala v pékném slunečném jarním počasí.

Datum akce: Tue, 14.5.13

Vídeň - památky.

Po návštěvě ZOO jsme obešli vídeňské historické památky, naslouchaje zajímavému výkladu paní průvodkyně.

Datum akce: Tue, 14.5.13

Anglie 2013 Londýn1

Ubytovatelé z rodin byli v pátek ráno dochvilní, dovezli nás na sraz včas, tak jsme mohli už v 6 hodin ujíždět směr Londýn, kam jsme dorazili asi o desáté. Tradiční okruh přes Westminter Abbey, Houses of Parliament a Big Ben, Downing street a Trafalgar Square jsme zakončili na Leicester Square, kde jsme měli rozchod.

Datum akce: Fri, 10.5.13

Anglie 2013 Londýn2

Odpoledne jsme si po skupinkách ještě prohlédli Covent Garden s vystoupeními různých umělců a pobyt v Londýně jsme zakončili návštěvou British Museum s obrovským množstvím památek z historie a kultury celého světa. Neuvěřitelné množství egyptských mumií, africké masky, paleolitické sošky, keltské předměty denní potřeby ... od všeho hodně. Cesta domů proběhla bez problémů, jenom na trajektu se moře houpalo trochu víc, než cestou tam.

Datum akce: Sat, 11.5.13

Anglie 2013 Torquay

Ve čtvrtek jsme se rozloučili se školou, kde nás pochválili, že jsme byli nadstandartně aktivní a hodnou skupinou. Odpoledne jsme nejeli daleko, jen asi 20 minut do sousedního města -Torquay. Tam jsme navštívili milou expozici zdrobnělých vesnic měst, usedlostí a dalších objektů Babbacombe Model Village. Ve centru města jsme měli rozchod. Trochu pršelo a hodně foukalo, ale i tak bylo zajímavé projít se po památkách, přístavu a samozřejmě něco nakoupit v obchodech.

Datum akce: Thu, 9.5.13

Anglie 2013 Widecombe village

Ve středu 8, května jsme po dopolední výuce vyrazili na výlet do národního parku Dartmoor, do kraje vřesovšť, která inspirovala A.C.Doyle k napsání Psa Baskervilského. Počasí nám už tak nepřálo, bylo zamračeno s přeháňkami, což ale zase navozovalo atmosféru jako z Doylova románu. Zastavili jsme se ve vesničce Widecombe se zajímavou architekturou, kostelem a starobylým hřbitovem.

Datum akce: Wed, 8.5.13

Anglie 2013 Dartomoor-Tory

Z Widecombe jsme odjeli do srdce vřesovišť, kde jsou Tory, což jsou kopce s žulovými věžemi, odkud je výhled daleko do kraje. Foukalo a padal jemný deštík a před naším odjezdem ještě vylezlo sluníčko. Poslední zastávku jsme měli v Buckfast Abbey, starobylém opatství, opraveném benediktinskými mnichy v 19. století.

Datum akce: Wed, 8.5.13

Anglie 2013 Exeter

Dopoledne jsme měli výuku v LaL language school ve třech skupinách podle úrovně znalostí. Děti vypadaly spokojeně, snažily se hodně mluvit, učitelé si je také chválili. Odpoledne jsme navštívili Exeter, hlavní město Devonu s katadrálou, nádhernými domy, nejužší uličkou na světě :-), a spoutou příležitostí k výhodnomu nákupu :-).

Datum akce: Tue, 7.5.13

Anglie 2013 Výlet do Cornwallu

V pondělí v Anglii svátek, školy byly zavřeneé a my jsme vyrazili na jednodenní výlet do Cornwallu.Prohlédli jsme si zříceniny hradu Tintagel opředeného legendami o králi Artušovi, sešli jsme k moři, nahlédli do Merlinovy jeskyně, a pak jsme se procházeli po pobřeží, odkud byly krásné výhledy přes útesy na moře. Cestou zpět jsme se zastavili u Jaqmaica Inn, místem spojeneém s dílem Daphne du Maurier.

Datum akce: Mon, 6.5.13

Anglie 2013 cesta tam

Letošní rok je cílem našeho zájezdu do Anglie město Paignton v jihozápadní Anglii, kde probíhá výuka, kde bydlíme v rodinách a odkud podnikáme výlety do okolí. Cesta proběhla bez problémů, jeli jsme přes Němcko, Belgii a Francii. Přes Kanál jsme jeli trajektem do Doveru a dále do Paigntonu Tam jsme navštívili ZOO, prošli se po pláži a večer jsme se ubytovali v rodinách.

Datum akce: Mon, 6.5.13

IQ park Liberec - šesté třídy

25. dubna jsme s šestými třídami navštívili IQ park v Liberci, kde si děti mohly ozkoušet poznatky z přírodních věd na vlastní kůži.

Datum akce: Thu, 25.4.13

Vernisáž výstavy Od reality k abstrakci.

3. dubna proběhla ve výstavní síni Ústavu makromolekulární chemie na Petřinách vernisáž výstavy Od reality k abstrakci. Díla žáků naší školy jsou inspirovaná tvorbou Jakuba Schikanedera.Výstava potrvá celý duben.

Datum akce: Wed, 3.4.13

Velikonoční dílny.

22. března proběhly v naší škole tradiční velikonoční dílny, na kterých si rodiče, žáci a další návštěvníci vyráběli velikonoční ozdoby a dárky.

Datum akce: Fri, 22.3.13

Dravci a sovy

Přivítali jsme opět ornitology ze sdružení Penthea, kteří nám ve velké tělocvičně převedli jak létají a živí dravci a sovy. Dozvěděli jsme se také mnoho zajímavého ze života těchto nádherných ptáků.

Datum akce: Tue, 12.3.13

Karneval - školní družina.

Momentky z karnevalu školní družiny naší školy.

Datum akce: Fri, 1.3.13

Výstava grafických listů našich žáků ve "Vypáleném koťátku"

Od 14. ledna do 14. února proběhla v tvůrčí kavárně Vypálené koťátko výstava grafik žáků naší školy „Hvězdy psané slovem a suchou jehlou“. Na výstavě byl hostem básník Ondřej Fibich.

Datum akce: Thu, 14.2.13

Plenér Toskánsko

Ve třetím zářijovém týdnu jsme vyrazili na tradiční podzimní plenér – avšak netradičně do Toskánska. Bydleli jsme v pěkných penzionech mezi olivovými háji nedaleko městečka Vada. Odtud jsme vyjížděli nejen za poznáváním, ale hlavně za malováním do měst – Florencie, San Giimignano, Volterra, Piza, na různá mořská pobřeží s piniemi či pískem a skálami, do přístavu ve Vadě. Pro místní lidi i pro turisty jsme byli zpestřením krásného prostředí, často se zastavovali a povídali si s námi. V servisu CK JuniorTour byla kromě ubytování a dopravy také paní kuchařka, která vařila skvělá jídla naší i italské kuchyně. Obrázky z plenéru jsou k vidění v přízemí naší školy na výstavě, která právě probíhá.

Datum akce: Wed, 24.10.12

Italský večírek

V úterý 23 října proběhl v přízemí školy Italský večírek, ke kterému dala příležitost vernisáž výstavy prací přivezených z podzimního plenéru v Toskánsku. Živá Vivaldiho hudba (flétna a klavír), kostýmy v italských barvách, projev paní Ženíškové v italštině, fotografie z plenéru a především obrázky žáků vytvořily překrásnou atmosféru plnou barev a sluníčka.

Datum akce: Tue, 23.10.12

Nízké lanové aktivity v družině.

Začátkem října proběhla akce pro školní družinu Nízké lanové aktivity. V areálu školní zahrady HOMKAS (Horolezecký oddíl mládeže klubu adrenalinových sportů) nachystal několik nízký lanových překážek, které děti zdolávaly. Děti se naučily dopomoci, záchrany a obratnosti na lanech i mimo nich. Celý program byl pojat soutěžně a výherci získali poukaz na 2 hodinový kurz lezení.

Datum akce: Sat, 6.10.12

Řepora - středověká vesnice

Hned na začátku září školního roku 2012/2013 navštívili žáci osmého ročníku v rámci opakování dějin středověku skanzen středověké vesnice - Řepora. Pracovali zde v menších skupinkách na tvorbě příběhů zasazených do prostoru středověké vesnice. Zároveň pod vlivem inspirace okolím k těmto příběhům kreslili ilustrace. Zde si můžete prohlédnout jak fotografie z akce, tak i ukázku výsledných prací.

Datum akce: Wed, 12.9.12

Zážitkový kurz 6.A

Čtyři dny na začátku září jsme strávili na Husově boudě v Krkonoších. Poznali jsme okolí Pece pod Sněžkou a hlavně sebe navzájem. Celé dny jsme si hráli nejen pro radost ze hry, ale hlavně pro to, abychom se naučili navzájem spolupracovat. Řešili jsme úkoly a bavili se ve skupinkách, jejichž složení se neustále měnilo. Odjížděli jsme dle hodnocení účastníků jako dobrá parta.
 

Datum akce: Fri, 7.9.12

Zážitkový kurz 6. B 2012/2013

Děti letošní 6. B absolvovaly zážitkový kurz pořádaný v Praze. Na programu kurzu byla návštěva Lanového centra LC Proud ve Vysočanech, kde byl pro děti nachystaný program na sebepoznání, důvěru a spolupráci. Dále již byl program, organizovaný našimi učiteli. Strávili jsme celý den v Divoké Šárce, kde jsme se zúčastnili různých aktivit a poobědvali jsme s výhledem na celou Prahu. Večery jsme trávili ve škole, sami jsme si vařili večeře a za světla svíček jsme usínali v naší školní tělocvičně. Celé tři dny se velmi vydařily, žáci si je užili, poznali se, naučili se spolupracovat, respektovat se. Vytvořili pravidla, která budou dodržovat ve svém třídním kolektivu.

Datum akce: Fri, 7.9.12

Základní škola Petřiny - sever, Praha 6, Na Okraji 43

Adresa:
Na Okraji 43/ 305,
162 00, Praha 6

Tel: +420 235 090 730

Fax: +420 235 090 752
E-mail: skola@zspetriny.cz

IČO: 48133795
Datová schránka ID: i7q3esz

Zřizovatel
Zřizovatel:
MČ Praha 6
Cesta je cíl
Youtube ZŠ Petřiny Sever
Facebook ZŠ Petřiny Sever
Instagram ZŠ Petřiny Sever
Eshop ZŠ Petřiny Sever

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy