logotyp
Login
stranka-aktualne-245

Ročník 2008/2009 a starší

Zahradní slavnost

Zahradní slavnost 2009 jsme pro nepřízeň počasí o měsíc odložili a byli jsme hodně napjati, jak to dopadne tentokrát. Hodinu před slavností ještě pršelo, ale loučení s devátými třídami, vítání prvňáčků, akademii i aukci výtvarných děl žáků jsme zvládli za sucha, místy dokonce se sluníčkem. Rozpršelo se, a to pořádně, až na zlatý hřeb, kterým jsou každoročně módní přehlídky. Díky obrovskému nasazení účinkujících i stovek diváků, z nichž mnozí promokli na kost, vše doběhlo až do zdárného konce. Děkujeme.

Obrázků: 1-4 z celkem: 185    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

Datum akce: Thu, 25.6.09

labyrint světla

V závěru školního roku navštívila většina tříd výstavu „Labyrint světla“ ve staré čistírně odpadních vod v Bubenči. Ačkoliv se nám ve škole mnoho nového do hlaviček už před prázdninami nevejde, bylo to pro nás velice zábavné a poučné.

Datum akce: Mon, 22.6.09

Nanovlákna

16. června navštívil naší školu prof. David Lukáš z Liberce, jeden z tvůrců nové technologie výroby nanovláken. Připravil pro nás dva hodinové pořady, první pro nadějné fyziky z 6. a 7. tříd, druhý pro badatele z 8. a 9. tříd. V přednášce popisující vývoj od doby kamenné po současnost nám pomocí obrázků, vyprávění a odpovědí na naše dotazy vysvělil, co vlákna pro člověka znamenala, znamenají a ještě mohou znamenat. Jaké starosti měli lovci mamutů při výrobě plen pro miminka a jaké mají současní vědci při výrobě nejvýkonnějších filtrů a jiných zařízení. Poučení žáci si vyzkoušeli sami výrobu nanovláken na speciálním kolovrátku. Na tmavém papíru viděli, jak se jim vytváří „plísňový“ povrch z nanovláken a vlákna celuózy obalená nanovlákny viděli pak i v optickém mikroskopu (jednotlivá nanovlákna pochopitelně ne).

Datum akce: Tue, 16.6.09

Výtvarný kurz 6A

6.A vyjela na letní (?????) plenér na Husovu boudu nad Pecí pod Sněžkou od 8. do 13. června 2009. Společnými silami zvládli malovat zmrzlými prsty teplé barvy v popředí, jakož i část studeného pozadí, na kterém seděli, ať už bylo kdekoliv. Na kresbu pod útulnou střechou Husovy boudy bylo tentokrát času dostatek, jakož i na zbrusu nový díl Letopisů Narnie. Softball jsme si zahráli jen jednou. Zkrátka: Krakonoš se na nás hodně zlobil, často nám pršelo a poslední dva dny jsme vystrčili nos z boudy vždy jen na chvilku, než nás prudký příval deště zahnal dovnitř. Obrázků zvenku jsme přivezli hodně nedokončených, některé dokončil déšť. Na zpáteční cestu vlakem nám svítilo sluníčko z azurové oblohy, lidé na nástupištích chodili v tričkách a my jsme zimní bundy schovávali do batohů.

Datum akce: Sat, 13.6.09

Výlet 9A

9.A strávila první týden v červnu v Českém Švýcarsku v Kyjově u Krásné Lípy. Ač výtvarná třída, už nejeli malovat na plenér, čas naplnili turistikou, společenskými hrami a softballem. Poslední den se podívali k Pravčické bráně. Program byl natolik náročný, že ho Dan okomentoval: „...mělo to být rozloučení s devátou třídou a ne se životem...“ Přežili všichni.  

Datum akce: Sat, 6.6.09

Výtvarný kurz 7A 06 2009

7.A vyjela na malování  v plenéru 1. až 5. června do Strnadovského mlýna u Sedlčan. Děti malovaly výhledy do krajiny, zákoutí mlýna, jakož  i domácí zvířata, hlavně koně.

Datum akce: Fri, 5.6.09

Výtvarně adrenalinový kurz 8.A a 8.B

Místo konání Krásné Pole- Chřibská 

Datum akce: Fri, 5.6.09

Skleníky

15. května jsme byli s 6. třídami na exkurzi ve sklenících přírodovědecké fakulty, kde jsme si rozšířili učivo v tropických a subtropických vegetačních pásech. Viděli jsme přizpůsobení rostlin různým přírodním podmínkám. Po přednáškách zkušených biologů si děti vyhledávaly rostliny rostoucí na podobných stanovištích. Nejvíce se líbily rostliny masožravé a samozřejmě orchideje. V botanické zahradě si řada dětí zakoupila svojí „masožravku".

Datum akce: Fri, 15.5.09

Anglie - Oxford

Dopolení výuka vyvrcholila předáváním diplomů. Do centra Oxfordu jsme se přesunuli místním autobusem. Navštívili jsme komplex kolejí St. George, kde je jídelna, kde se natáčely filmy o Harym Poterrovi. Prošli jsme pěší procházkou starou částí Oxfordu, kde jsme viděli mnoho kolejí. Kolem zdí jsou všude opřena jízdní kola všech druhů zamčená i nezamčená. Zbytek času jsme rozdělili mezi nákupy a další procházky kolem hradu, k řece a kanálu s hausbóty. U autobusu jsme pojedli párky a odjeli směr eurotunel.

Datum akce: Fri, 8.5.09

Anglie - Stonehenge, Bath

Byli jsme na celodenním výletě, nejprve na Stonehenge a poté v městě Bath, kde jsme navštívili římské lázně a také místní obchody a obchůdky.

Datum akce: Thu, 7.5.09

Anglie - Warwick

Dnes jsme jeli po dopolední výuce na hrad Warwick, kde nás již na parkovišti uvítaly skřeky pávů na krásných trávnících pod letitými stromy. Na nádvoří stály gotické stany, lukostřelci stříleli do terčů a nemíjeli je. Po mnoha točitých schodech jsme vylezli na vysoké věže s výhledy na krásný park s  obléhacími i dobývacími stroji, meandrujícím potokem, vodním mlýnem, zkrátka velmi idylickou krajinou jak z Turnerových obrazů. Mezi věžemi jsme se pohybovali po cimbuří, na jedné vyhlídce je v kameni zasazený Excalibur. V prostorách hradu jsme procházeli překrásnými pokoji s mnoha a mnoha voskovými figurami v dobových oblecích ve výjevech ze života. Část z nás se nechala zlákat na „The Castle Dungeon“ - strašidelnou cestu temnými chodbami a temnými síněmi, kde nás potrašili kat, soudce, pitvající žena a mučírna s mučitelem. Jako stážisté pro ukázky strašlivých praktik byli vybíráni většinou učitelé.

Datum akce: Wed, 6.5.09

Anglie Winsdor

Úterý 5. května

Datum akce: Tue, 5.5.09

Anglie - London

Zprávy z Anglie: Cesta proběhla v pořádku, v Londýně jsme byli už v sedm ráno. Čekala nás netypická, ale krásná procházka prázdným Londýnem, šli jsme od Big Benu přes Wesminster Abbey, okolo Downing street, kde sídlí prime minister, dále jsme šli na Trafalgar square, Picadilly circus, Lester square, zpátky na nábřeží Victoria bank podél Temže s výhledy na mosty,  lodě a City. Odbočili jsme k St. Pauls Cathedral a dál k Toweru a Tower bridge. Prohlídkou Toweru jsme strávili dvě hodiny a rychlou lodí jsme odjeli ke Greenwich, kde jsme prošli od nábřeží přes park k hvězdárně a muzeu. Autobus nás odvezl do Oxfordu, kde si nás postupně rozebraly naše hostitelské rodiny. V úterý dopoledne probíhá výuka ve škole.

Datum akce: Tue, 5.5.09

Vernisáž v Ústavu m. chemie

Vernisáž výstavy v Ústavu makromolekulární chemie

Datum akce: Wed, 29.4.09

Velikonoční dílny

Hory 6A 9A

Betlémská kaple

DDM Přírodovědci P 5

Hvězdárna

Hvězdárna 09

Karneval

Karneval 09

Muzeum strašidel

Roztoky

Ladronka 08

Koncert FOK

Smysly zvířat

Jarní škola

Kartinky

Malba hedvábí

Obrázky škola do 2007

Plenér 08

projekt vegetační pásy

Ruční papír

Vánoční trhy a dílny 08

Velikonoční dílny 08

Zahradní slavnost 08

Zážitkový kurz

Noc s Andersenem

Příprava výstavy v Ústavu makromolekularní chemie

Protipředsudková dílna s 9A

Základní škola Petřiny - sever, Praha 6, Na Okraji 43

Adresa:
Na Okraji 43/ 305,
162 00, Praha 6

Tel: +420 235 090 730

Fax: +420 235 090 752
E-mail: skola@zspetriny.cz

IČO: 48133795
Datová schránka ID: i7q3esz

Zřizovatel
Zřizovatel:
MČ Praha 6
Cesta je cíl
Youtube ZŠ Petřiny Sever
Facebook ZŠ Petřiny Sever
Instagram ZŠ Petřiny Sever
Eshop ZŠ Petřiny Sever

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy