Projekt o Normalizaci k 30. výročí Sametové revoluce.

Paní učitelka Kavková připravila s žáky 9.A projekt pro všechny třídy 2. stupně. Děti se na hodinu vrátily o více než 30 let zpět a zažily normalizační realitu. Chodily po stanovištích, plnily úkoly, aby získaly klíče, které jim mohly odemknout návrat zpět do současnosti. Nakupovaly kubánské pomeranče od neochotných a úplatných prodavačů, snažily se podepsat Chartu 77 a hodit ji do schránky, byly odchyceny esembáky a poté nuceny podepsat závazek spolupráce s STB, navštívily nemocnici, kde ležel zraněný Jan Palach, učily se slib Jisker, skládaly puzzle z historie 20 století, překračovaly státní hranici… Vše proběhlo úspěšně a jsme rádi, že žijeme dnes.