AKTUÁLNĚ ZE ŠKOLY

Zprávy vedení školy k aktuálnímu stavu COVID -19

27.9.2020
Vážení rodiče,
situace se opět mění. Do karantény vstupuje další ze 4. tříd společně se svojí paní učitelkou třídní a oběma asistenty.  Dále pak se nová karanténa týká části žáčků 1. třídy a obou třídních učitelek  prvňáčků.  Tato karanténa je zahájena 24.9. a bude ukončena v případě COVID negativních testů po 10 dnech 4.10.2020. Děti by se mohly opět do lavic vrátit 5.10. v pondělí. Rodiče konkrétních tříd již byli informováni TU i hygienou.
Nově přivítáme 29.9. po ukončení karantény ve škole 6. třídu a čtvrťáky, kterým právě karanténa od 15. a 16.9. končí.
Zatím se držíme a průběžně zařazujeme distanční výuku vždy pro konkrétní třídy.
Důležité je, aby si děti nenechávaly učebnice a pracovní sešity ve škole, protože k uzavírání tříd  dochází operativně a je později složité si studijní materiály v případě karantény vyzvedávat při běžném provozu školy.
Upozorňujeme také na každodenní dezinfekci rukou vždy při vstupu do budovy. Toto opatření se týká všech vstupujících osob.
Děkujeme za pochopení a přejeme vám mnoho sil na podzimní období a hlavně pevné zdraví vám milí rodiče i vašim blízkým.

S pozdravem Jana Kindlová

Zprávy vedení školy k aktuální situaci COVID -19

23.9. 2020
Vážení rodiče,
dnešním dnem vstupuje do karantény další druhostupňová třída. Žáci jednoho ze tří sedmých ročníku budou na distanční výuce. Rodiče žáků jsou třídním učitelem již informováni.  Pomalu se do školy vrací děti z první vlny karantén a zapojují se do "běžného" chodu školy. Stejně tak se vrací i učitelé 1. stupně a asistenti tříd, které byly uzavřeny. Nově nastupují do karantény někteří učitelé 2. stupně. Počítejte, prosím, se zadáváním práce prostřednictvím Classroomu. Rádi bychom, aby všechny děti byly přihlášeny a zkusily si práci v tomto prostředí a případně měly možnost se pedagogů ptát na způsoby vypracování zadání, hodnocení. Je nejvyšší čas býti připraveni na distanční výuku, která se bude jistě celým školním rokem střídat s výukou prezenční. V době prodlouženého víkendu bude škola celkově ošetřena polymerovou dezinfekcí.
Polymerová dezinfekce byla navržena pro použití prakticky ve všech částech veřejné sféry (nemocnice, kanceláře, sportovní a kulturní areály, potravinářské provozy, MHD, letiště,…), a rovněž ji lze využít i v domácnostech a průmyslu.

• PHMG (Polyhexamethylenguanidin) – kationtový polymer
  • Jedná se o nově vyvinutý dezinfekční prostředek
  • Díky svým jedinečným vlastnostem má silný biocidní účinek proti virům, bakteriím a houbám.
  • Neohrožuje bezpečnost člověka, zvířat a rostlin. Nedráždí oči ani sliznice a nezpůsobuje alergické reakce.
  • Je dlouhodobě stabilní a to až 21 dní

Věříme, že i tato opatření povedou ke zmírnění šíření COVID - 19 v naší škole. Prosím o důsledné dodržování dezinfekce rukou všech osob, které vstupují do budovy školy. Děkujeme za spolupráci a podporu.

Srdečně zdraví Jana Kindlová

ŘEDITELSKÉ VOLNO

22.9. 2020
Vážení rodiče, reaguji na dnešní zprávu pana ministra Prymuly. Základní škola Petřiny sever nebude na pátek 25.9. 2020 ředitelské volno vyhlašovat (pokud se doporučení nepromění v nařízení). Situace ve škole není zatím natolik vážná. Čeká nás celková dezinfekce školy a ředitelské volno budeme proto čerpat za tímto účelem. Podle stanovení termínu dezinfekce Vás budeme ohledně volna operativně informovat. Pokud to bude jen trochu možné, budeme dezinfekci prostor směřovat na víkendové dny. Každý den odučený ve škole je důležitý pro žáky i učitele.

Děkujeme za pochopení.     Jana Kindlová ředitelka školy

Zprávy vedení školy k aktuální situaci COVID - 19

21.9.2020
Vážení rodiče,
dnešním dnem vstupuje do desetidenní karantény 6. třída. Ve třídě probíhá distanční výuka.  Škola jedná s MČ o celkouvé dezinfekci školy. Předpokládaný návrat třídy do běžného režimu je 29.9. stejně jako 4. třídy. Žáci 2. třídy se vrací do školy 23.9. společně s paní učitelkou a asistenty.
Postupně se vrací do školy také pedagogičtí pracovníci, kteří byli v karanténě a jsou v plné síle připraveni posílit opět řady sboru ZŠ Petřiny-sever.
Děkujeme všem rodičům za spolupráci, maximální podporu a trpělivost.
S pozdravem Jana Kindlová ředitelka školy

TERMÍN TŘÍDNÍCH SCHŮZEK 24.9. JE ZRUŠEN

Vzhledem k současnému rychlému vývoji rušíme termín třídních schůzek. Informace k jednotlivým třídám a předmětům předají TU a odborní učitelé prostřednictvím classroomu. Děkujeme za pochopení.  S pozdravem Jana Kindlová.

NABÍDKA KROUŽKŮ

Kroužky na naší škole budou, informace aktualizujeme průbežně, dle podkladů od pořadatelů. Vybírejte z široké nabídky volnočasových aktivit, probíhajících v prostorách školy - kroužky výtvarné, sportovní, hudební technické i přírodovědné, pořádané jak školou, tak ověřenými provozovateli.
Aktuální nabídka kroužků - včetně termínů, cen i kontaktů.

NOVÉ CENY OBĚDŮ

Od 1.9.2020 dochází ke zdražení stravného v důsledku zvyšování cen potravin a nutnosti dodržování spotřebního koše dle vyhlášky 107/2005, který je tzv. ukazatelem správné skladby jídelníčku.

Platba stravného :
žáci 7-10 let  29,- Kč  / měs. trv.příkaz 580,- Kč /
      11-14 let  31,- Kč  / měs. trv.příkaz 620,- Kč /
      15 let  32,- Kč  / měs. trv.příkaz 640,- Kč /
Kontrolujte prosím přes internet výši kreditu, pokud nebudou na účtu peníze, obědy se neobjednají.