ORIENTAČNÍ BĚH

Tento kroužek je zaměřen na běh v přírodě a orientaci v mapě. Bude probíhat v lesích a parcích v okolí školy, nejčastěji v oboře Hvězda. Věkové omezení kroužku neexistuje. Očekává se ale, že účastník bude schopen a bude mít dostatek kuráže, aby se zvládl samostatně pohybovat po lese (v zimních měsících i za šera a zimy). Běhat je možné individuálně, ve dvojici, nebo například s rodičem. Fantazii se meze nekladou. Délka a náročnost běhu bude každý týden různá, vždy ale bude uzpůsobena schopnostem účastníků. V názvu kroužku je sice běh, ale pokud vám dojdou síly, je možné i jít.

Výchovně-vzdělávací cíle

• Získat základní orientaci v prostoru
  • Získat pozitivní vztah k běhu
  • Překonat klimatické nástrahy venkovního běhání

Výstup z kroužku

• Není hlavním cílem vyhrávat, ale dokončit běh úspěšně.
  • Čas každého běhu si měříme, bude možné sledovat vlastní progres.

Kroužek se bude konat ve čtvrtek od 14:00, sraz bude před školou a na místo běhu se přesuneme společně. Po domluvě je možné přijít až na místo konání, taktéž je možné dojít o chvilku později a dorazit do Hvězdy, nebo na konkrétní místo, které bude předem určeno operativně.

Vyzvedávání z kroužku bude probíhat v 16:00 před školou, nebo operativně podle programu a předchozí domluvy s účastníky.
Cena za pololetí je 1 000 kč

Přihlašování na kroužek probíhá individuálně mailem na adresu: r.krestan@zspetriny.cz

Věk účastníků: 6 – 122 let

První lekce proběhne 23. 9. 2021  od 14:00

Škola nabízí pracovní příležitosti pro asistenty pedagoga.

Vážení rodiče, nabízíme Vám manuál pro snadnou orientaci v prostředí elektronické žákovské knížky